Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Kızılay'da gerçekleşen bombalı saldırıyı kınadı. Türk milletinin yeni bir felaket ve vahşetle karşı karşıya olduğunu dile getiren Bahçeli, Türkiye düşmanlarının her türlü güvenlik tedbirini aşarak Ankara Kızılay'a taşıdıkları bombaları alçakça patlatarak onlarca masum cana kıydığını, çok sayıda kardeşlerinin de yaralanmasına sebep olduğunu ifade etti.

"HESABINI VERECEKLER"

PKK'nın bahar ayının gelmesiyle saldırıları yoğunlaştıracağı yönündeki iddiaları işaret eden Bahçeli, "Bahar ayıyla birlikte Türkiye'nin baştan ayağa karışacağını iddia eden hıyanet yuvaları rezil olmakla kalmayacaklar, bunun hesabını da vereceklerdir." dedi.

"BARBARLIĞIN İÇ YÜZÜ ORTAYA ÇIKACAK"

"Üzüntümüz çok derin, öfkemiz çok kabarıktır." diyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyor; milletimizin başı sağolsun diyorum. Korku ve kaygımız vefat ve yaralı sayısının daha da artma ihtimalinin bulunuyor olmasıdır. Elbette Kızılay'daki hain saldırının detaylarına ulaşılacak; asıl faillerin, kirli niyetlerin ve emri veren mihrakların kimliğiyle beraber bu barbarlığın iç yüzü aydınlatılacaktır. Bu sürecin uzamaması en samimi temennimizdir. Hükümet bu konuda hiçbir zaaf ve ihmale izin vermemelidir. Türkiye'nin milli güvenliği kırmızı alarm vermektedir. Çünkü aziz milletimiz açıkça saldırı altında, kesif ve kategorik bir husumet çemberindedir. 17 Şubat'ta Merasim Sokak'taki terör saldırısından yaklaşık üç hafta sonra yeni bir saldırının daha vuku bulması iyi okunmalı, arkasındaki emel ve hedefler derinlemesine analiz edilmelidir. Şunu bir defa herkes bilmelidir ki, hiçbir terör saldırısı Türkiye'yi dize getiremeyecek, teslim alamayacaktır. Bahar ayıyla birlikte Türkiye'nin baştan ayağa karışacağını iddia eden hıyanet yuvaları rezil olmakla kalmayacaklar, bunun hesabını da vereceklerdir. Türk milleti zalimlerin planlarına, fitnecilerin hesaplarına ve ölüm tacirlerinin projelerine karşı yekvücuttur.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ, KÜRESEL VAHŞET PROJELERİ KANALIYLA YIKILAMAZ"

Acımız ne kadar büyük olsa da bu karanlık günleri aşabilmek için, milli birlik ve huzurumuzun daha fazla provokasyonlara kurban verilmemesini sağlamakla sorumlu olduğumuz da gözlerden uzak tutulmamalıdır. Ankara Kızılay'da milletimizi tümden sarsan ve kedere boğan bombalı saldırıyı lanetliyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin cinayet şebekeleri, terör ve silah baronları, bölgesel ve küresel vahşet projeleri kanalıyla yıkılamayacağını gür ve güçlü bir iradeyle tekrarlamak istiyorum."