2 yıl önce yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çalışma arkadaşlıklarıyla ilgili "Adeta tencere kapak gibiler, konuşmadan anlaşıyorlar" diyen eski Ekonomi Bakanı, AK Parti MKYK üyesi Nihat Zeybekci, yaptığı hizmetlerden dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.

"YENİ BİR DÖNEME GİRDİK"

AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun aday olmayacağını açıklaması üzerine Ekonomi eski Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekci bir açıklama yaptı. Zeybekci, "Bundan 15 yıl önce kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çıkılan yolda gerek partimiz gerekse memleketimiz yeni bir döneme girmiştir. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir genel başkan seçmek üzere olağanüstü kongreye götürme kararı aldığı partimiz, her şeyi geride bırakarak bunun hazırlığına odaklanmıştır.

"GENEL KURUL ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK"

Başbakanımız Davutoğlu'nun yeniden aday olmayacağını açıkladığı bir genel kurulun daha öncekiler gibi yine şölen havasında geçeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

"DAVUTOĞLU İÇİNDE VEFA KONGRESİ OLACAK"

Genel Başkanımız için de bir vefa kongresi olacağını düşündüğüm o andan sonra ilk günkü ruhla yolumuza devam edecek, Türkiyemiz'i ilk yola çıkarken hedeflediğimiz 2023'e dünyanın en müreffeh ülkesi olarak taşımaya çalışacağız.

"DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Bakan ve Başbakanımız olarak aynı kabinelerde çalıştığımız Sayın Genel Başkanımız'a hizmetinden dolayı milletimiz ve şehrimiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum" dedi.