Edirne'nin Keşan ilçesinde sahur programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Başkanlık sistemi üzerinden eleştirdi.

İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Yunanistan Gümülcine'de düzenlenen iftar programının ardından Edirne'nin Keşan ilçesine geçen Mehmet Müezzinoğlu, Keşan ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ

Programda söz alan Müezzinoğlu ise Sahur programına katılan tüm teşkilat üyelerine teşekkür etti. Edirne'den milletvekili olduğu süre içerisinde CHP'li milletvekillerinden çok daha fazla Sağlık Bakanı olarak Keşan'a geldiğini dile getiren Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da Başkanlık sistemi üzerinden yüklendi.

"DERDİMİZ BU ÜLKE DAHA İYİ OLSUN"

Yapılan bir çok büyük projenin ülkeye büyük katkılar sağladığını belirten Mehmet Müezzinoğlu, "Derdimiz ne, bu ülke daha iyi olsun, milletimiz yarınlara daha gönülle baksın, Almanların karşısında başını öne eğmesin, İngilizlerin karşısında 'onlarda var bizde yok' demesin. İngiltere'de ne varsa, Türkiye'de de o olacaktır. İngiliz ne hak ediyorsa, Türk halkı ondan daha fazlasını hakkedecektir. Bunu yapıyor muyuz, yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

"CHP'NİN KIVRAK GENEL BAŞKANI"

Buna yardımcı olmak istemeyen CHP'yi ve Cumhuriyet Halk Partisinin 'Kıvrak' genel başkanını artık Türkiye gündeminden çıkartmak lazım. Yakışıyor mu CHP gibi bir partiye. Her gün bir gün önce söylediğinin ertesi gün tam tersini söylüyor. Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyor, Amerikan tipini konuşmak istiyor. Onu konuşalım diyoruz, ondan sonra bir bakıyorsunuz ki çarkçı başı çark etmiş.

"BİRBİRİMİZİ DAHA ÇOK SEVELİM"

Bütün bunlarda bize düşen, bu ülkenin yarınlara daha birlik ve beraberlik içersinde, ayrıştıran, çatıştıran, fitne fesatla milletin kardeşliğini bozan anlayışları ellerimizin tersiyle itmeliyiz. Birbirimizi daha çok sevelim. Bu millet büyük bir millet" dedi.

Müezzinoğlu, konuşmanın ardından bir süre teşkilat üyeleri ile sohbet ettikten sonra Keşan'dan ayrılarak İstanbul'a hareket etti.