Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen görüşme öncesi Guterres`in ziyaretçi defterini imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin ardından Dünya Ekonomi Forumu kurucusu ve Yönetici Başkanı Klaus Schwab`ı kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 25 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Dışişleri Bakanı Özersay`ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temasları kapsamında KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay`ı kabul etti. BM Genel Merkezi`nde gerçekleşen basına kapalı görüşme 15 dakika sürdü

JAPONYA BAŞBAKANI ŞİNZO ABE İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’nin New York şehrinde, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüşmesinde iki ülke ilişkileri değerlendirildi. Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da hazır bulundular

RUHANİ İLE KRİTİK GÖRÜŞME
BM’de Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüşmesi bittikten sonra Milenyum Otele geçerek Ruhani ile başbaşa görüştü. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

BELÇİK BAŞBAKANI İLE ÜLKE İLİŞKİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Belçika Başbakanı Charles Michel ile görüşmesinde iki ülke ilişkileri değerlendirildi. BM Genel Merkezi`nde yapılan kabul basına kapalı gerçekleştirildi.