Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündeme odaklanmak gerektiğini ve dönemin, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliği perçinleme dönemi olduğunu belirtti.
Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir. Gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır.
Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, inşallah ülkemizin ihtiyacı olan yapısal reformları da hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gücümüzü milletten alarak, daima ortak akla, ortak vicdana, milletimizi bir araya getiren ortak değerlere vurgu yapacak; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle Türkiye ortak paydasında buluşmanın mücadelesini vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 Türkiye’sini inşa edecek olanın yine milletin bizatihi kendisi olduğunu vurgulayarak “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte Türkiye İttifakı olarak hareket etmeliyiz” ifadesini kullandı.

CENAZEDE BULUŞTULAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Ticaret Odasının (İTO) eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu’nun Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazında karşılaştı. Erdoğan ve İmamoğlu, törenin ardından tokalaştı, kısa süreli sohbet etti. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı’na aracına kadar eşlik etti.