Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında son genel seçim anketi de masaya yatırıldı. Pollmark tarafından yapılan ankete göre bugün seçim olsa AK Parti'nin alacağı oy oranı yüzde 51.9. 

İşte Pollmark'ın araştırmasından çıkan sonuç; 
AK Parti 51.9; 
CHP 23.5; 
MHP 13.6; 
BDP 7.4; 
Diğer 3.5. 


Bu arada araştırmaya katılanların yüzde 81.8'i Twitter kullanmıyor. Yüzde 15.7'si kullandığını belirtiyor. Facebook kullandığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 40.5. 


ADAYLARI ANKETLER BELİRLEYECEK 
MYK'da adaylar konusu da ele alındı. Başbakan Erdoğan, aday seçimi için, "Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o il'deki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını eylül-ekim gibi açıklamaya başlarız" demişti. 


BU SONUCA GÖRE KILIÇDAROĞLU BIRAKIYOR 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada seçimlerde partisinin oylarının artmaması durumunda liderlikten ayrılacağı sinyalini vermişti. "Seçimlerde oylarımızı artıramazsak ayrılırım" diyen Kılıçdaroğlu, yüzde 25.9'luk oy oranını liderliğinin devamı için kırmızı çizgi haline getirmişti.(sondakika)