İzmir'de Bayraklı Belediyesi, semt merkezleri el işi ve meslek kursları vermenin yanı sıra özellikle kadınlar için bir terapi merkezi gibi çalışıyor. Stres sebebi birçok konudan uzaklaşarak semt merkezlerine gelen kadınlar istedikleri kurslardan ücretsiz yararlanabiliyor. Bu kurslar sayesinde hayata bağlanan Serpil Şenel de hikayesiyle dikkat çekiyor.


ARADIĞI TEDAVİYİ SEMT MERKEZLERİNDE BULDU
Şenel, bir süre önce rahatsızlığıyla ilgili gittiği hastanede tiroit kanseri olduğunu öğrendi. Serpil Şenel hastalığını yenmek için tıbbi destek almaya başladı. Şenel, aldığı tıbbi desteklerin yanında uzun süredir kursiyeri olduğu Çiçek mahallesi semt merkezinde aradığı tedaviyi buldu. Semt merkezinin ücretsiz olarak sağladığı el işi dikiş ve nakış kurslarına katılan Şenel, genç bir kızken öğrendiği ancak üzerinden geçen onca yıldan sonra unuttuğu hobiye tekrar kavuştu.


"HASTALIĞI KAFANDA BİTİRECEKSİN"
"Hastalığı kafanda bitireceksin" sözüyle yola çıkan Serpil Şenel, işe katıldığı kurslarda birbirinden özel el emeği ürünler yaptı. Semt merkezinde diğer kursiyer kadınlardan da gördüğü ilgi sayesinde hastalığını hayatından çıkardı. Şenel, geçen günlerde Çiçek mahallesi kursiyerleri için Dünya Barış Anıtında düzenlenen toplantıda Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile bir araya geldi. Başkan Karabağ, "Serpil Hanım inşallah seni bundan sonra da böyle sağlıklı görürüz. Bizim sana katkımız olduysa hocalarımızın emeklerine teşekkür ederiz" dedi.


"HAYATA SIMSIKI TUTUNUN"
Şenel, kanser hastalarının hayata tutunmasını isteyerek, "Bayraklı Belediyesinin açtığı kurs sayesinde hayata tutundum. O kursa gitmeseydim ya da o kurs olmasaydı ne olurdu bilmiyorum. Tek bildiğim bana kanseri yendirdi. Kurs günlerini hep iple çektim. Hayata bağlandım. Kanser hastaları böyle yapsın. Asla pes etmesin. Mücadele etsin. Hastalığı kafalarından silsinler" ifadelerini kullandı.