Yeditepe Üniversitesi; hijyen, dezenfektasyon, hasta emniyeti, tasarım ve fonksiyonellik standartlarını yakalayabilmek için yeni hastanelerinde yıkanabilir hasta yataklarını kullanmayı seçti. Almanya merkezli ACENDIS firması, Yeditepe Üniversitesi'nin yeni projesi için, Alman üretici Wissner Bosserhoff/Linet Group yıkanabilir hasta yatakları çözümünü sundu. ACENDIS'in Başkan Yardımcısı ve Yönetim Direktörü Kemal Durukan, Yeditepe Üniversitesi'nin öneminden ve uluslararası itibarından bahsederek "Hastanenin akreditasyonunu özellikle belirtmek isterim, bu akreditasyonun bile tek başına ciddi bir gösterge olduğunu düşünüyorum” dedi.
Durukan, alanında en son ve en yenilikçi çözümleri sunmayı kendine öncelikli ilke edinmiş olan ACENDIS'in, hastane/hasta yataklarında çözüm ortağı Wissner Bossherhoff/Linet Group'un yıkanabilir hasta yatakları ile hastanelere yeni standartlar getirdiklerini belirtti.


HASTANE AKREDİTASYONU
Yeditepe Üniversite Hastanesi ve bağlı kurumlar, tüm standartlar için yapılan ilk inceleme sonrasında JCI tarafından akredite edilmiş olup, dünya çapında kalitesi ve başarısıyla akredite edilen ilk Türk üniversite hastanesi grubu olduğu belirtildi. “Seçilen ürün benzersiz nitelikte” diyerek sözlerine başlayan Wissner Bosserhoff/Linet Group Türkiye Genel Müdürü Erkan Şahin, “Yeditepe Üniversitesi'nin, ekstra alçak pozisyonda (25 cm) ayarlanacak düşmelere karşı koruma sağlayan yeni ürünümüz IMAGE 3-w yıkanabilir hasta yatağını Türkiye'de kullanacak ilk müşteri olmasından gurur duyuyoruz” diyerek her açıdan mükemmel uyumun yakalandığını belirtti.