Yaz aylarında sıcak hava, aşırı nem, tuzlu ve klorlu suların etkisiyle güçsüzleşen saçlar için kış aylarında özel bakımların yapılması gerektiğine dikkati çeken LTS Teknoloji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Trikolog Talat Sam, hava değişiminden fazlasıyla etkilenen saçlarda kaybolan sebum dengesinin bone kullanımıyla sağlanacağını belirtti.

Sam, “Saçlar da aynı cildimiz gibi soğuk havadan etkilenerek nem ve sebum dengesini kaybedip kurumaya başlıyor. Kuruyan saçlar ise zamanla matlaşarak hem parlaklığını hem de sağlığını kaybediyor. Saçları besleyen sebum oranının normal seviyelere döndürülmesi için ilk olarak saç yıkamalarının düzene sokulması lazım. En çok yapılan hatalardan biri saçı her gün yıkamak. Bu sıklıkla yıkanan saçlarda, saçı besleyen maddelerin dengeli olması beklenmemeli. Benim tavsiyem kışın banyoda gün aşırı bone kullanılması. Böylelikle saçları besleyen sebum oranın sağlıklı saçlar için gereken seviyeye ulaşmasına yardımcı olunabilir” dedi.

Ünlülerin saçına sahip olmak zor değil

Hadise, Jennifer Aniston gibi yerli ve yabancı ünlü isimlerin de saçlarını gün aşırı yıkayarak daha hacimli saçlara kavuştuğunu hatırlatan Sam, şunları söyledi:

“Ünlülerin sahip olduğu parlak, hacimli, gür saçlara ulaşmak aslında zor değil. Kış ayları saç yıkamalarını düzenlemek ve sağlıklı saçlara ulaşmak için en uygun mevsim. Ancak iki yıkamadan birinde bone kullanmanın yanı sıra saçların şampuanla temasında saç kökleri ve tellerinin ihtiyaç duyduğu oksijenin de karşılanması lazım.  GeoMASS Ar-Ge Laboratuvarında ürettiğimiz, oksijeni yükseltilmiş Revox At Kuyruğu şampuanı, saçların oksijen ihtiyacını karşılarken sebum dengesinin de korunmasına yardımcı oluyor.”