Bıttım sabunu Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki yabani fıstık ağaçlarından toplanan bıttım meyvesinden üretilir. Daha çok Siirt ve Mardin civarında üretilmekte ve bıttım, gizven, çitlenbik ve menengiç gibi farklı isimler almaktadır. Eylül ayı itibari ile toplanmaya başlayan bıttım meyvesi küçük taneli, koyu yeşil bir renge sahiptir ve sert kabukludur.

Bıttım sabununu insan cildine özellikle de saçlara çok faydası vardır. Saç dökülmesi, kepek oluşumu gibi sorunlara çözüm olmakla birlikte aynı zamanda ciltte meydana gelen egzema, mantar gibi hastalıklara da iyi gelir. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin ve gebelik döneminde, doğum sonrasında akne oluşumlarına karşı etkilidir.

Bıttım sabununun faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış ve üretimi %100 doğal bir sabundur.

Bıttım sabunu tamamen doğal ve organik bir yöntemle üretildiği için insan vücuduna hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Aksine bıttım sabunu diğer petro-kimya ürünlerinden elde edilen temizlik maddelerinden bile çok daha faydalıdır. Hiçbir kimyasal içermediği için birçok hastalıklara şifa kaynağı olan bu doğa harikası sabunu gönül rahatlığı ile her yaş grubu insan kullanabilir.

2005 yılından bu yana ürettiğimiz Siirt’e özgü bıttım sabununu önce Siirt ve çevresine sonrada tüm Türkiyede tüketicisiyle buluşturan bir firmadır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak günden güne satışlarımızı artırıyor ve firmamızı sizlere tanıtıyoruz. Ürettiğimiz sabunlar doğal ve organiktir. Bıttım sabun sipariş verdiğiniz takdirde ürünleriniz aynı gün kargoya verilir. Müşteriden hiçbir şekilde kargo, kdv ve hizmet bedeli alınmaz.

Firmamız bıttım sabunu dışında Siirt fıstığı, pervari, karakovanbalı gibi Siirt’e ait ürünleri Türkiye’nin her yerine ulaştırıyoruz.

Daha fazla bilgi sahibi olmak ve sipariş vermek için www.bittimsabunsiparis.com adresinden web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Adres : Bahçelievler Mahallesi 1402 Sokak No : 32 Merkez / Siirt
Telefon : 0549 870 0534

İlandır.