Beşiktaşlı taraftarların kadrolarında görmek istediği Ricardo Quaresma, Portekiz basınına göre imzayı attı.Portekiz'de çıkan habere göre; Quaresma ve Porto ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi ve Portekizli yıldız resmi sözleşmeye imza attı. Quaresma'nın Porto ile 1 yıl daha kontratı olmasına karşın, Porto Teknik Direktörü Lopetegui ile arasında çıkan sorunlar nedeniyle kulübünü de bu transfere ikna etmekte zorlanmadığı belirtildi.Ricardo Quaresma, geçen sezon Porto formasıyla çıktığı 43 resmi maçta, 10 gol atıp 7 asist yaptı.
 
"Quaresma'yı artık Beşiktaşlı görüyorum"
 
Öte yandan belli bir dönem Ricardo Quaresma'nın Türkiye temsil haklarını elinde bulunduran FIFA menajeri Ayhan Yeşilbaş, "Bundan iki hafta önce Quaresma, transferi için 2 milyon euro istemişti. Porto 3 istedi, sonra bu rakamı 2 milyon Euroya düşürdük. Beşiktaş yönetimi ise 'bonservisini futbolcu kendisi alsın ve gelsin' dedi. Ancak şu anda Porto ile Beşiktaş arasında bonservis pazarlıkları 3.5 milyon Eurodan başlamış. Ancak Querasma transfer oluyor.  Querasma'ya yakın olduğum için biliyorum. Artık oyuncu Beşiktaş'ta diyebiliriz" şeklinde konuştu. 
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Yeşilbaş, "Önceki gün Querasma bir açıklama yaptı, 'Beşiktaş taraftarına doyamadım. Tekrar onlarla bütünleşmek istiyorum' dedi. Beşiktaş'ın bu konuda artık geri adım atacağına inanmıyorum. Parasal konularda fark olsa bile bu transferin biteceğine inanıyorum. Querasma da Porto'ya ayrılmak istediğini söyledi.  
 
(Sporx)