Başkan adayı Laporta diğer iki adaya "Bartomeu'ya karşı birleşelim" çağrısı yaptı. Seçimlerde eli güçlenen mevcut başkanın karşıtları kazanırsa, Arda Turan'ın Atletico'ya geri gönderilmesi bekleniyor. Katalan ekibinin yeni transferi Arda Turan'ın geleceğini de bu seçim belirleyecek. Mevcut başkan Josep Bartomeu dışındaki diğer adaylar Türk futbolcunun transferine sıcak bakmıyor. Seçimin sonuçlarını düşünen kulüp, yıldız futbolcunun kontratına 20 Temmuz'a kadar kendisini Atletico Madrid'e geri verme maddesi koymuştu. 
Bartomeu seçimlerin favorisi olsa da en güçlü ikinci aday olarak görülen eski başkanlardan Laporta önemli bir hamle yaptı. İspanya'daki anketlerde Bartomeu'nun hemen arkasında ikinci sırada görünen Laporta, diğer iki aday Agusti Benedito ve Toni Freixa'ya "Bartomeu'ya karşı birleşelim" çağrısı yaptı. Anketlere göre tek başlarına kazanmaları mümkün görünmeyen iki ismin Laporta'nın önerisine sıcak baktıkları belirtildi.
 
Birleşmenin gerçekleşmesi halinde üç ismin alacağı oylarla Bartomeu'yu geçeceklerine dikkat çekildi. Laporta yaptığı çağrıda, "Eğer sayın Bartomeu'nun seçilmesini istemiyorsak güçlerimizi birleştirmeliyiz" dedi. Bartomeu dışındaki adaylardan birinin kazanması durumunda Arda Turan'ın Atletico Madrid'e geri gönderilmesi çok yüksek bir olasılık olarak görülüyor.   


Kaynak : Skorer