Türkiye'yi Trabzonspor'un temsil ettiği turda, 33 karşılaşma oynandı. Bordo-mavililer, sahasında Lüksemburg ekibi Differdange 03 karşısında 1-0 galip geldi.


Avrupa Ligi'nde Dacia-Zilina maçında Barış Şimşek, Randers-Elfsborg karşılaşmasında Ali Palabıyık, Kopenhag-Newton mücadelesinde ise Mete Kalkavan hakem olarak görev yaptı.


Rövanşlarının 21 ve 23 Temmuz'da oynanacağı 2. ön eleme turu ilk maçlarında alınan sonuçlar şöyle:


Kairat (Kazakistan) - Alashkert (Ermenistan): 3-0


Jelgava (Letonya) - Rabotnicki (Makedonya): 1-0


Dacia (Moldova) - Zilina (Slovakya): 1-2


Randers (Danimarka) - Elfsborg (İsveç): 0-0


Skonto (Letonya) - Debrecen (Macaristan): 2-2


Shakhtyor (Belarus) - Wolfsberg (Avusturya): 0-1


AIK (İsveç) - Shirak (Ermenistan): 2-0


Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Trakai (Litvanya): 4-0


Beroe (Bulgaristan) - Brondby (Danimarka): 0-1


Cherno More (Bulgaristan) - Dinamo Minsk (Belarus): 1-1


Hapoel Beer Sheva (İsrail) - Thun (İsviçre): 1-1


Koper (Slovenya) - Hajduk (Hırvatistan): 3-2


Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti) - Stromsgodset (Norveç): 1-2


Charleroi (Belçika) - Beitar Kudüs (İsrail): 5-1


Kukesi (Arnavutluk) - Mladost Podgorica (Karadağ): 0-1


Kopenhag (Danimarka) - Newtown (Galler): 2-0


Vaduz (Liechtenstein) - Kalju (Estonya): 3-1


Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan) - PAOK (Yunanistan): 2-1


Trabzonspor (Türkiye) - Differdange 03 (Lüksemburg): 1-0


Spartak Trnava (Slovakya) - Linfield (Kuzey İrlanda): 2-1


Slovan Bratislava (Slovakya) - University College Dublin (İrlanda Cumhuriyeti): 1-0


Cukaricki (Sırbistan) - Kabala (Azerbaycan): 1-0


Ferencvaros (Macaristan) - Zeljeznicar (Bosna Hersek): 0-1


Jagiellonia (Polonya) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-0


Slask (Polonya) - Göteborg (İsveç): 0-0


Vojvodina (Sırbistan) - Spartaks (Letonya): 3-0


Inverness (İskoçya) - Astra (Romanya): 0-1


West Ham United (İngiltere) - Birkirkara (Malta): 1-0


Legia (Polonya) - Botoşani (Romanya): 1-0


Rijeka (Hırvatistan) - Aberdeen (İskoçya): 0-3


Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti) - Odds (Norveç): 0-2


Hafnarfjördur (İzlanda) - Inter Bakü (Azerbaycan): 1-2


Reykjavik (İzlanda) - Rosenborg (Norveç): 0-1