Bursaspor'dan Manchester City'ye transfer olan Enes Ünal, yeni takımında ilk röportajını verdi. Manchester City Tv'ye konuşan genç oyuncu takımdaki ilk günlerinden hayallerine kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. Enes, soruları İngilizce olarak alırken, cevaplarını kendi isteği üzerine Türkçe verdi. Genç futbolcunun röportajının satırbaşları şöyle: "Manchester City iki yıldır sürekli aklımda olan bir şeydi. Büyüklerimle oturduk düşündük ve bunun doğru olduğuna karar verdik. Sonuçta buradayım. Hâlâ rüyada gibiyim. Odaya gittiğimde bir an duraklıyorum 'Neredeyim, Kimlerle antrenman yapıyorum' diye. Ama sahaya çıktığınızda sadece keyif alıyorsunuz. Büyük oyuncularla oynamak her zaman için özeldir. "

Ligi ezbere biliyorum

"Altyapıda iyi bir dönem gösterdim. O zaman ilgi çekmiştim. Milli takımda aşırı iyi bir performans sergilemiştim. Çok fazla gol attım. Bu transferde onun da etkisi vardır. Premier Lig'in bütün oyuncularını ezbere sayarım. Lig hakkında birçok şey biliyorum. Kendimi anlatması zor ama golcü bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Takım için her şeyini verebilecek bir oyuncuyum. Yapabildiğimin en iyisini yapmak ve gelişebildiğim kadar gelişmek istiyorum. Olabildiğimin en iyisi olmak istiyorum."

ZLATAN VE ŞÜKÜR!
"Örnek aldığım futbolcular İbrahimovic ve Hakan Şükür. Günümüz forvetlerinden Benzema ve Van Persie'yi beğeniyorum ama en fazla hayran olduğum isim İbrahimovic."