Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Onur Kıvrak ile yaşanan sorunu TRTSpor'da yayınlanan Ersin Düzen'in sunduğu 'Futbol Günlüğü' programına anlattı.


Hacıosmanoğlu, "Ben başkan olduğum sürece Onur'u satmayacağız. Selçuk gibi gidebilir ama biz satmayacağız. Özel uçak İzmir'de saat 2'den beri hala Onur'un binmesini bekliyor. Özür dilemek erdemdir" dedi.


İşte Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları...


HAİNLERLE MÜCADELE EDİYORUZ
"Bir gerçek var ki tek değer var o da Trabzonspor. Bu kulüpten çok başkanlar, çok oyuncular geldi geçti. Baki olan sadece Trabzonspor'dur. Zor şartlarda bile bizim 1-2 ay burada dayanabileceğimizi söylüyorlardı. Trabzonspor bitmiş bir kulüptü. Hem içerde hem dışarda hainlerle mücadele ediyoruz. Trabzonspor'un zayıf noktası neresi var, nerden vurabiliriz diye açık kolluyorlar."


BIRAKACAKTIM AMA..
"Bırakma noktasına geldim, bırakmayı da düşündüm. Bizim hayatımız savaşla geçti. Bunlarla kamçılanıyoruz. Biz şimdi daha fazla kamçılandık. Devrimler sancılı olur. Trabzonspor'un devrime ihtiyacı var."


ONUR'U DIŞLAMADIK
"Trabzonspor için gereken yerlere nokta transferleri yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bir takımın en önemli mevkisi olan kalesindeki kalecisini takım neden dışlasın. Olabilir mi böyle bir şey? Bu takımın en büyük fedakarlığını yapan da taraftardır. Herkes gider, sadece kalan taraftardır. Bir takimda, bir kulüpte bir düzen varsa. Herkes bu düzene uymak zorundadır. Bizim hedefimiz nedir? Trabzonsor'un menfaatini korumak. Onur'u satarak transfere kaynak oluşturacaklar diyorlar. Kulübe başka türlü gelir sağlayamıyorsanız zaten bırakın."


İŞTE ONUR KRİZİNDE YAŞANANLAR
Hacıosmanoğlu, yaşanan Onur Kıvrak kriziyle ilgili olarak da "Bunlar anlatılmaz ama kamuoyu da bir şeyleri bilmesi lazım. Kamptaydım ben de, maça gidiyoruz. Milosevski'nin mezarını ziyarete gidiyorduk. İki kaptanla beraber gidelim dedik. Konsolos da yanımızda. 3 araba var, bir ben biri hoca ve Süleyman Hurma diğeri de oyuncuların bineceği.


Yanlışlıkla Onur'u Süleyman Hurma ve hocanın arabaya oturtuyorlar. Süleyman Hurma da onlara minibüse geçin diyor, rahat oturun diyor. Bu noktadan sonra olaylar yaşanıyor. Benim 3-5 metre yanımda yaşanıyor.


Ben yürüyerek giderim, önemli değil... Bir takımın kaptanısın, benim de sevdiğim kardeşim olarak gördüğüm birisi. Orada çıkar gidersiniz arabaya. Kalkıp da sportif direktöre, 'Bu takımın kaptanıyım çocuk değilim, bir o arabaya bir bu arabaya bindiriyorsunuz oyunculara saygı duyun' deyip arabanın minibüsün kapısını çarpacaksın, koltukları tekmeleyeceksin, Başkan'ın olduğu yerde Sportif Direktöre el kol yapıp 'sen kimsin seninle sonra görüşeceğiz' diyeceksin.


Onur'a özür dilesin kapansın diye mesaj yollatıyorum. 'O kim ki ondan özür dileyeceğim' diyor. Onur alana gidiyor, taraftar karşılıyor ve o taraftar benim ölmüş hacı anama küfrediyor.


Senden tek bir şey istedim. Yaptığım hatadan dolayı özür diliyorum diyeceksin, bu kadar. Hurma da özür dileyecek. Telefonda 'Git Trabzon'a beni bekle gelince halledeceğiz diyorum, 'tamam anladım' diyor, gidiyor. İstanbul'a gidiyorsun, dış hatlardan iç hatlara gidersin. Haber yapılıyor 'ben geliyorum ama beni karşılamayın...'


Onur alana gidiyor, taraftar karşılıyor ve o taraftarlar benim ölmüş hacı anneme küfrediyor. Bu kulübün içindeki hiyerarşiye herkes uyacak. Hata yapan da bedelini ödeyecek. Bu bir savaş ve Yüce Allah bu savaştan Trabzonspor'un galip çıkmasını nasip etsin." dedi.


ONUR'U SATMAYACAĞIZ, SELÇUK GİBİ GİDEBİLİR
"Ben başkan olduğum sürece Onur'u satmayacağız. Selçuk gibi gidebilir ama biz satmayacağız. Özel uçak İzmir'de saat 2'den beri hala Onur'un binmesini bekliyor. Özür dilemek erdemdir. Beklentimiz gelip, yanlışları ortadan kaldırması."