Hasan Sarıçiçek

Kulüpler Birliği Vakfı'nın olağan genel kurulunda dün ilginç diyaloglar yaşandı.  Kulüpler Birliği'nin kurucu başkanı İlhan Cavcav, yabancı futbolcu transfer ücretlerinden TFF'ye verilen payın makul seviyeye çekilmesi istedi. Hasköy Salonu'ndan çıkışta merdiven başında ayaküstü gelişen bu istek karşısında Yardımcı,  TFF'nin bu konuda teknik bir çalışma yaptığı bilgisini aktardı. Ancak tatmin olmayan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Cavcav, konunun önemli olduğunu, ekonomisi güçlü kulüplerle, güçlü olmayanlar arasında haksız rekabete yol açtığını belirtip, "Sadece mesele bu da değil, işin başka boyutları da var" diye talebini bildirmekte ısrarlı davrandı. 
Derdimi kime anlatacağım?
TFF 1. Başkan vekili Yardımcı konuyu medya önünde tartışmamak için, "Fatih Hoca bu konuda önemli bir çalışma yapıyor" diye geçiştirmek isteyince sinirlenen Cavcav, Yardımcı'nın yakasına yapışarak, "Federasyonu kim yönetiyor, siz mi yoksa Fatih Hoca mı? Senden de şikâyetçiyim, Servet Bey" diye sitemini iletti. Kayserispor Başkanı Recep Mamur araya girerek "Konu, kulüpler lehine düzeltilecek, İlhan ağabey, Yıldırım Başkan bunun sözünü verdi" diye Cavcav'ı sakinleştirdi.  Daha sonra sorularımızı cevaplandıran Cavcav, "Mesele yanlış anlaşılmasın Fatih Terim, bu ülkenin en önemli futbol adamlarından biridir ama ben kulüp başkanı olarak, sorunlarımı gidip Fatih Terim'e mi anlatacağım yoksa TFF yönetimine mi, tepkim buna" diye rahatsızlığını getirdi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören de, yabancı oyuncu lisans ücretlerinde yeni düzenlemeye gideceklerini açıkladı.


DERDİMİZİ KİME ANLATACAĞIZ? 
G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, yazarımız Hasan Sarıçiçek'e "Kulüpler meselelerini gidip, Milli Takım'ın hocasına mı anlatacak?" diye sordu.