Galatasaray'ın UEFA ile sorunu var mı? Acaba Avrupa kupalarına gidebilecek mi? Bu sene için herhangi bir risk bulunmazken, Cim-Bom gelecek yılki süreçten kurtulmanın yollarını aramak için harekete geçti. 15 Ağustos'ta yapılacağı belirtilen Galatasaray ile UEFA buluşmasının, daha sonra gerçekleşeceği belirlendi. Cim-Bom bu tarihte sadece standart raporunu sunacak. Sarı-kırmızılıların UEFA ile de görüşme randevusunda bulunduğu ve önümüzdeki sezon yapılacak değerlendirmenin iki yıl daha ertelenmesini isteyecekleri ifade edildi.


BU YIL BONSERVİSE SADECE 4 MİLYON EURO ÖDEDİLER
Kulübün geçen sezon devre arasında transfer yapmaması, bu yaz döneminde ise Amrabat'tan 3.5 milyon Euro kazanıp, bonservis bedeli olarak sadece 4 milyon Euro ödemesi, Galatasaray'ın en büyük kozu olacak. Burada, UEFA ile yapılan anlaşmanın ardından  yaşanan olumlu tablo yansıtılacak ve UEFA'nın Fair Play testini 2016 sonunda değil, 2018'de yapması istenecek.
Cim-Bom'a bu sezonki kura için davet mektubu ve katılım belgesinin gönderildiği, ayrıca 22 Temmuz'da da Türk Telekom Arena'da UEFA'lı yetkililerin incelemelerde bulundukları bildirildi. (Milliyet)