Başkan Fikret Orman'ın sık sık dile getirdiği "Beşiktaş'ta transfer bitmez" sözü bu sezon en somut haliyle yaşanıyor. Sezon başı planlamasına göre stopere, her iki bek pozisyonuna, sol açığa ve forvete transfer yapacak olan Beşiktaş transfer sezonunu kapatmak üzereyken orta saha için çalışmalara başlamıştı. Siyah-beyazlı yönetimin gündemine gelen son maddenin ise kaleci transferi olduğu ortaya çıktı. Göreve başladığı ilk gün elindeki kalecileri yurt dışı kamplarında denemek istediğini söyleyen Şenol Güneş, Avusturya kampının ardından Başkan Fikret Orman'dan kaleci transferi istedi. Tolga Zengin, Cenk Gönen ve Günay Güvenç'in performanslarını yeterli bulmayan tecrübeli teknik adamın yabancı kaleciye yeşil ışık yaktığı öğrenildi. 
Adaylar Berisha,

Ochoa, Boyko…

Bugüne kadar yerli kalecilerle çalışan Şenol Güneş'in, sezon başında kendisine teklif edilen iki ismi yeniden gündemine aldığı belirtildi. Kısa süre içinde kaleci konusunu neticelendirmeye çalışacak olan Beşiktaş yönetiminin listesindeki isimler ise Lazio'nun Arnavut kalecisi Etrit Berisha, Dünya Kupası'ndaki performansıyla Avrupalı devlerin dikkatini çeken Malaga'nın Meksikalı eldiveni Guillermo Ochoa ve Dnipro'nun Denys Boyko. Kaleci transferi konusunda yöneticilerle yeniden bir araya gelecek olan Şenol Güneş'in başka isimler üzerinde de çalışmalar yaptırdığı ve kendi listesini de yönetime vereceği belirtildi. Kaleci alınması durumunda Tolgay, Cenk ve Günay'dan biriyle yollar ayrılacak.

Sıcaklar çimleri vurdu
İstanbul'u etkisi altına alan aşırı sıcaklar Nevzat Demir Tesisleri'ni vurdu. Önceki yıllarda yaşanan sakatlıkların sebebini araştıran ve tesislerdeki çimleri değiştirmeye karar veren siyah-beyazlıların yüzü çim konusunda yine gülmedi. Vodafone Arena'da kullanılacak olan çimlerin aynısı tesislere de serilirken, sıcaklar yüzünden 2 numaralı sahanın bazı bölümlerinde yanmaların meydana geldiği belirtildi. 1 numaralı antrenman sahasında yapılan yenileme çalışmalarının bitmemiş olması nedeniyle siyah-beyazlı takımın 3 numaralı sahada antrenman yapması bekleniyor.Kartal Yuvası'na hücum
Beşiktaşlı taraftarlar lisanslı ürün satın almak için kampanya başlattı. Sosyal medyada organize olan siyah-beyazlı taraftarlar, "Yönetim üzerine düşeni yaptı. Taraftar olarak sıra bizde" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu arada Quaresma ve Mario Gomez transferlerinin ardından Kartal Yuvası Mağazaları'nda forma satışlarının arttığı tespit edildi. 


İki sezondur stat inşaatı nedeniyle maçlarını Olimpiyat'ta oynayan Beşiktaş, Trabzonspor karşılaşmasını da burada oynamaya karar verdi. Çimleri yenilenen statta incelemede bulunan yönetim kararını kesinleştirdi. Avrupa ve derbi haricindeki maçlar için de Başakşehir'le görüşülüyor.
HÜSEYİN?EROĞUL