Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda 2-1 yenilerek, Avrupa kupalarına veda ettikleri AZ Alkmaar maçında yedikleri ilk golün oyuncularının zihinsel olarak enerjisini düşürdüğünü söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Avcı, ilk maçta alınan 2-0'lık yenilginin ardından turu geçmenin kolay olmadığını belirterek, "Karşılaşmanın başındaki konsantrasyonumuz, arzu ve isteğimiz ile coşkumuz son derece iyiydi. İlk yarıda yediğimiz gol ister istemez zihinsel olarak oyuncularımızın enerjisini düşürdü. Sonra devreye girdik ve Doka bireysel çabalarıyla bir gol attı. İkinci yarıda bence oyun olarak iyiydik" diye konuştu.

Kalelerinde gördükleri 2. golün ardından takımının mağlubiyeti kabullenmesini eleştiren Avcı, "Özellikle ikinci golü yedikten sonra mağlubiyeti kabul etme duygusunu kabul etmiyorum. Biz kazanmaya odaklı bir takımız. Elenebiliriz ama kaybetmeyi kabul etmememiz lazım. Onu da olgunlukla karşılıyorum. Çünkü ikinci golü yedikten sonra zihinsel olarak oyunun dışında kalmak, motivasyonumuzu düşürdü" ifadelerini kullandı.

Avrupa defterinin bu sezonluk kapandığını ve lige konsantre olacaklarını aktaran deneyimli teknik adam, "Geçen sezon hayal ettiğimiz ve yakaladığımız yeri 2 maçta kaybettik. Bunun gelişimimize ve tecrübelerimize katkısı olacak. Güzel bir sayfaydı ama artık bu dosyayı kapatacağız. Pazartesi günü ligimize konsantre olmak istiyoruz" şeklinde görüş belirtti.

Abdullah Avcı, bu sezon Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonki başarının altına düşmek istemediklerini vurgulayarak, "Hiçbir zaman bir sıralama hedefi koymadım ama geçen sezon çok önemli işler yaptık. Oyun kalitemiz belli bir düzeyde. Eksiklerimizi giderirsek, keyifli futbol oynayan, her rakibin çekindiği bir takımı devam ettirirsek, geçen sezon yakaladığımız hedeflerin altına düşmek istemiyoruz" şeklinde konuştu.

Avcı, rekabet ortamı oluşturacak bir kadro kurduklarını ve sıra dışı bir durum olmadığı takdirde transfer yapmayı düşünmediklerini sözlerine ekledi.