Teknik direktör Şenol Güneş, Borussia Dortmund'un Türk yıldızı Nuri Şahin'e göz dikti. Güneş, yönetici Erdal Torunoğulları'ndan yıldız futbolcunun sakatlık durumunu ve kiralama opsiyonunu araştırmasını istedi


Beşiktaş'ta Ozan Tufan transferi konusunda yaşanan olumsuzlukların etkisi sürerken, siyah-beyazlı yönetim şimdi yeni alternatifler üretme çabası içerisine girdi. Veli Kavlak ve Tolgay Arlan'ın sakatlıkları nedeniyle orta sahada oyunu yönlendirecek bir futbolcu ile takıma takviye yapmanın planlarını kuran Kara Kartallar, teknik direktör Şenol Güneş'in bilgisi doğrultusunda bu kez de Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen Nuri Şahin'in son durumunu araştırmaya başladı. 


Torunoğulları devrede 
Siyah-beyazlılar bir yandan Garmash ve Kankava için kulüpleriyle yakın temas halinde bulunurken, bu kez de Borussia Dortmund yönetiminin kapısını çalmaya hazırlanıyor. Şenol Güneş ile bir görüşme gerçekleştiren Erdal Torunoğulları'nın, Nuri Şahin'in sakatlık durumunu ve kulübünün kiralama opsiyonlarını araştırılmaya başladığı ifade edildi. Beşiktaş yönetiminin, çıkacak sonuca göre Alman kulübünün kapısını çalarak, Nuri için teklifte bulunacağı belirtildi.