Bu sezon transfere doymayan ve son yılların rekorunu kıran F.Bahçe'de teknik direktör Vitor Pereira neden bu kadar çok takviye yaptıkları konusuna açıklık getirdi. Son olarak Ozan Tufan ve Volkan Şen hamleleriyle her mevkinin en az 1 alternatifinin olmasının uzun maraton için çok önemli olduğuna dikkat çeken Portekizli teknik adam, şu ifadeleri kullandı: 
"Bütün büyük kulüplerde bu işler böyledir. Hiçbir teknik adam 'Ben transfer istemem' demez. İddialı takım olmak istiyorsak bu takviyeler şart. Benim kafamda asla gardı düşmeyen bir takım var. Kimin o hafta oynadığı da önemli değil. Kadronuz geniş ve alternatifli olursa zaten kimin oynadığı fark etmez. Sadece ligde 34 maç yapacağız, UEFA Avrupa Ligi'nde de sonuna kadar gitmek istiyoruz. Ayrıca Türkiye Kupası'nı da kazanmalıyız.  
'Çok çalışacağız' 
BU kadar yoğun bir maç temposunu da ancak geniş bir kadro kaldırabilir. Tam tersini düşünün. Bir oyuncuya bağlı bir düzenin zararlarını çekersiniz. Koskoca takım sadece 'Van Persie bu hafta yok. Biz ne yapacağız?' diye düşünmemeli. Ben sadece bir örnekle bu durumu açıklamak için van Persie ismini kullandım. Bu isimler değişebilir tabii.  
FUTBOL bir kültürdür ve sadece bir oyuncunun performansına göre planlar yapamazsınız. Bakın dünya kulüplerine, her oyuncunun mutlaka alternatifi vardır. Ben F.Bahçe'nin gelecek adına büyük işler yapacağını ve adını Avrupa'da fazlasıyla duyuracağına inanıyorum. Başarılar için zaman gerekir ama biz bu zamanı kısaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz."