G.Saray'da Hamza Hamzaoğlu bu transfer döneminde geçmiş yönetimler ve teknik heyetlerin çıkardığı faturayı ödemek zorunda kaldı. UEFA'nın FFP konusunda köşeye sıkıştırdığı kulübün pazarlık gücü zayıfladı ve Hamzaoğlu'nun istediği isimler sırayla şampiyonluk yolundaki rakiplere imza attı. 
Hamza Hoca'nın daha devre arasında "Türkiye'de Burak'tan sonra en beğendiğim forvet" dediği Fernandao F.Bahçe'nin yolunu tuttu. 


SON KAÇAN OZAN OLDU
Muslera'ya alternatif olarak görülen Mert Günok hem 1.kaleci garantisi veren hem de G.Saray'dan daha fazla para öneren Bursaspor'a transfer oldu. Yine Hamzaoğlu'nun istediği Mario Gomez Beşiktaş'la anlaşırken, listeye geçen hafta Ozan Tufan eklendi. Hamza Hoca'nın transferi için bizzat Ertuğrul Sağlam'ı aradığı Ozan'a Cimbom 6 milyon Euro önerse de, F.Bahçe oyuncuyu kadrosuna katmıştı. 


OZAN TUFAN


Genç yıldız için bizzat Hamzaoğlu meslektaşını arayıp girişimde bulundu. Sağlam transfere yanaşmazken F. Bahçe, Bursaspor yönetimini yüksek bonservis bedeliyle ikna etti.


MERT GÜNOK


F.Bahçe'den ayrılmak isteyen tecrübeli eldiven için ilk devreye giren G.Saray idi ancak pazarlık süreci uzayınca Mert, kendisine birinci kaleciliği vadeden Bursa'nın yolunu tuttu.


MARIO GOMEZ


G.Saray'ın gündemine gelen Alman golcüden bonservisi ve kendisinin istediği yüksek rakamdan dolayı vazgeçildi. Ancak Beşiktaş Gomez'i kiralama yoluna giderek noktayı koydu.


ANDRE GIGNAC


Transfer döneminin başında forvet hattına takviye için ismi gündeme gelen Gignac için görüşmelerde ağır davranılınca Fransız oyuncu kıta değiştirip Meksika Ligi takımlarından Tigres'e imzayı attı.