Şampiyonlukla tamamlanan sezonun ardından Galatasaray'ın yeni sezona daha da güçlenerek girmesi bekleniyordu. Ancak elindeki mevcut kadroyu korumaya çalışan ve daha çok yedek kulübesine takviye yapan Cimbom'da taraftarı memnun eden tek isim Podolski oldu. Yönetim taraftarla barışmak için Pato'nun peşine düştü. 


5 milyona "Hayır" dediler 
Galatasaray, Corinthians'a Brezilyalı yıldız için 5 milyon euro önerdi. Ancak birkaç sene öncesine kadar "Yeni Ronaldinho" denilen 26 yaşındaki futbolcu için kulübü 10 milyon euro istiyor. Sarı-kırmızılıların "Fiyat kırın" talebi de reddedildi. İki kulüp arasındaki görüşmeler devam ediyor. Pato'nun Avrupa'ya dönüp kendini yeniden ispat etme isteği ve oyuncunun sözleşmesinin bitimine az süre kalması Cimbom'un elini güçlendiren kozlar.


'Yuh' sesi duymaktan bıktı
Pato, Brezilya'da kötü günler geçirdiği için ayrılmak istiyor. Hem Sao Paulo hem de Corinthians'ta 'hedef adam' olan Pato her maç 'yuhalanmaktan' bıktı. Corinthians taraftarı bir maçın ardından tesisleri bastı ve Pato için "40 milyon değil 40 kuruş etmezsin" pankartı açtı. Bu olay sonrası kendine 
6 koruma tuttu


Eskisi gibi sakatlık yaşamıyor 
Cimbom'un kanca attığı Alexandre Pato kariyerinin en parlak dönemini Milan'da yaşamıştı. Ancak art arda geçirdiği sakatlıklar onu bir hayli geri götürdü. Kas, uyluk ve diz sakatlıklarından 75 maç kaçıran Pato, Brezilya'da ise daha istikrarlı. Sakatlık nedeniyle sadece 1 maçta forma giyemedi.