Güneş, BJK Dergisi'nin Eylül ayı sayısına açıklamalarda bulundu. Amaçlarının rakibi oynatmayan ama kendisi sahada tüm varlığıyla oynayan, dinamik bir takım görüntüsü ortaya serebilmek olduğunu belirten Güneş, "Beşiktaş'ın karakterine uyan bu. İnşallah bunu başarırız. Taraftarı mutlu etmek istiyoruz. Üretmek isteyen bir camia Beşiktaş. Başarı beklentisi var. Medenice fikrini ortaya serebilen, zeki bir taraftar yapısına yakışır bir futbol ortaya sermeyi hedefleyeceğiz" ifadelerini kullandı. 


"HER FUTBOLCUNUN BAŞARISI KENDİSİNE AİT" 
Güneş, her futbolcunun başarısının kendisine ait olduğunu dile getirerek, "Genç oyuncular da kendileri yapacak, ben değil. Hiçbir oyuncuyu ben çıkarmadım, onlar zaten vardı. Güneş herkese doğar yani, yeter ki ondan yararlanmasını bilin" diye konuştu. 


"ETKİLENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL" 
Devrimci bir yapısı olan Beşiktaş gördüğünü ifade eden Güneş, "Saygıdeğer, yaşam kalitesi ve entelektüel kapasitesi çok yüksek bir taraftarı var. Etkilenmemek mümkün değil. Ben de bu yapıya uyum sağlamaya çalışıyorum. Çarşı gibi 'Her şeye karşıyım' demek istiyorum; elbette doğruya karşı değiliz ama ırk ayrımcılığına karşıyız. İnsan insandır, ırk, din, dil ayrımını çok ayıp buluyorum. Hele ki insan ayrımcılığı falan, ayıptır, kabul edilebilir şeyler değil. Çarşı'nın ne kadar değerli, önemli olduğunun her zaman farkında oldum. Bu sevgi değer taraftara ben de ayak uydurmak için çabalayacağım. Umuyorum ki tüm Beşiktaşlılar'ı mutlu edebiliriz" şeklinde konuştu.