EURO 2016 Elemeleri A Grubu'nda A Milli Takımımız'ın rakibi Hollanda'nın İzlanda'ya evinde 1-0 kaybettiği karşılaşmanın 30. dakikasında sakatlanan Robben'den Hollanda'ya kötü haber geldi.


Türkiye'nin Hollanda ile 6 Eylül 2015 Pazar günü oynayacağı mücadele öncesinde Portakallar'da yaşanan sakatlık şoku ile ilgili Teknik direktör Danny Blind, açıklamalarda bulundu. Blind, "Bu kesinlikle bir çalıştırıcının ilk maçında istemeyeceği bir sonu. Karşılaşmaya iyi hazırlandık. Takım büyük inanç gösterdi. Ama zor bir mücadele olacağını biliyordum. İzlanda çok sağlam bir rakip. İyi organize oluyorlar. Savunmalarını çok sıkı tutuyorlar. İki santraforuyla savunmamıza sürekli baskı yaptılar. Boşta adam bulmakta zorlandık. Indı kırmızı kart görerek çok gereksiz bir hareket yaptı. Bizim için büyük bir dezavantaj oldu. Neden böyle bir şey yaptı anlayamadım. Robben'in sakatlığıyla ilgili ne kendisiyle ne de doktorla henüz konuşamadım. Tek bildiğim Türkiye'ye bizimle gelmeyecek. Ama sakatlığıyla ilgili henüz net bir bilgim yok" ifadelerini kullanarak Robben'in Türkiye maçında oynamayacağını söyledi.


bayern münih'in resmi internet sitesinden yapılan açıklama da yıldız oyuncunun kas yaralanmasından dolayı sahalardan 4 hafta uzak kalacağı açıklandı. Hollandalı futbolcu Pazar günü oynanacak Türkiye maçında da takımdaki yerini alamayacak.