Galatasaray Mersin İdmanyurdu maçı 12 Eylül Cumartesi günü saat 20:15'te başlayacak. Mücadele LİG TV Kanalından naklen yayınlanacak.
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde, Florya Metin Oktay  Tesisleri'nde gerçekleştirilen çalışmanın ilk 15 dakikalık bölümü basın  mensuplarına açık tutulurken, oyuncular bu bölümde kondisyon çalışmaları yaptı. Sarı-kırmızılı ekipte, milli takımlara giden oyuncuların önemli bir  bölümü takıma dahil olurken, henüz dönmeyen Lukas Podolski ile Fernando Muslera,  idmanda yer almadı.


Sakatların durumu
Galatasaray Kulübü Doktoru Yener İnce, tedavileri devam eden Aurelien  Chedjou ve Hamit Altıntop'un durumlarıyla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Chedjou konusunda 3-4 haftalık bir iyileşme dönemi öngördüklerini ve  bunun yaklaşık 10 gününü geride bıraktıklarını aktaran İnce, tedavi sürecinin çok  iyi gittiğini dile getirdi.
İnce, Hamit Altıntop'un ilk olarak menisküs ameliyatı olduğunu,  ardından ise diz kıkırdağında yaşadığı sorun nedeniyle bir kez daha operasyon  geçirmek durumunda kaldığını aktarırken, "Ameliyatı oldukça başarılı geçti fakat  kıkırdak sorunlarında tamamen iyileşme süreci biraz daha uzun sürüyor. Oyuncu bir  süre daha bizimle olamayacak" ifadelerini kullandı.
Öte yandan, Borussia Dortmund'dan transfer edilen Kevin Grosskreutz'un  durumunun sorulması üzerine Yener İnce, oyuncunun daha önce yaşadığı sakatlığı  atlattığını vurgulayarak, "Biz zaten kendisini yakından takip ettik. Son dönemde  de takımında forma şansı bulmuştu. Yaptığımız sağlık testlerinin de tamamını  geçti. Oynayacak durumda olduğunu söyleyebiliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.  Sarı-kırmızılı ekip, yarın gerçekleştireceği antrenmanla Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını sürdürecek