Bosphorus Shangri-La Hotel'de gerçekleştirilen spor finansmanı  seminerine katılan ve burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman,  Skenderbeu maçı öncesi sürpriz sonuçlara dikkati çekerek, "Hiçbir maç sahada  oynamadan kazanılmıyor. Her maç önemlidir. Rakip olarak görülmeyen takımlara karşı enteresan sonuçlar da çıkabilir. Futbolun güzel olan tarafı bu. Beşiktaş  kuvvetli bir kadro, büyük bütçeli bir kulüp. Şu anda çıkışta ve iyi top  oynuyoruz. En büyük arzumuz kazanıp dönmek. Öyle olacağına inanıyorum" şeklinde  konuştu. 
 
Takımın şu ana dek ortaya koyduğu performansı değerlendiren Fikret  Orman, şunları söyledi:  
"Takım gayet iyi, zevkli top oynuyor. 5 transfer yaptık. Onların  adaptasyonu zaman alacaktı. Tabii ki iyi yolda olduğumuz gerçek. Bir önemli konu  Veli, 3-4 Ekim gibi antrenmanlara başlayacak. İlk önce kondisyon yüklemesi  olacak, ondan sonra takıma dönmüş olacak. Eksiklerimizi tamamlayıp bir an önce Vodafone Arena'ya dönmek istiyoruz. Son 2 sezonun kırılma noktası var.  Taraftarlarla bütünleşip şampiyon olacağımız zaman, oralarda hep düştük. Bu sezon  bunun böyle olmayacağını tahmin ediyorum. Hem stadımıza dönmek hem de şampiyon  olmak arzusundayız." 
 
Vodafone Arena'nın son durumuyla ilgili de bilgi veren Başkan Orman,  "En önemli sorun çatı. Gerçekten zor imalatı var. Talihsiz bir kaza yaşadık. O  kazanın yaralarını sardık. Çatıyı bayramdan önce kaldırmak istiyorduk. Herhalde  4-5 Ekim gibi çatıyı kaldıracağımız gözüküyor. Ondan sonra koltukları koymaya  başlayacağız. Çatıyı kaldırmamız bir şey ifade etmiyor. Saha içinde bazı  çalışmalar olacak. Gün vermeden, en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz"  ifadelerini kullandı. 
 
Spor finansmanı seminerinde de konuşmacıların güzel mesajlar verdiğini  kaydeden Orman, "Bahsedilen bazı tedbirleri almaya başlamıştık. İnşallah  stadımızın bitimiyle beraber bunlar net olarak gözükecek" diye konuştu.