"Türkiye'de futbol ekonomisi var, statlarım dolma kapasitesi, sponsorluklar var" diyen Özbek, "Bunları alıp La Liga ile mukayese edin. Oynadığımız hazırlık maçında Real Madrid Başkanı Perez ile konuşuyorum, kaç kişi geldi dedim 82 bin kişi dedi. Türkiye'de oynayacak yıldız futbolcu kapasitesi ayrı" şeklinde konuştu. 
 
"EL ELE VERİRSEK BU TAKIM HERKESİ YANILTACAK"
 
El ele verildiği zaman sarı-kırmızılı takımın herkesi yanıltacağını ifade eden Dursun Özbek, "Sneijder'in bonservisini hala ödüyoruz, sistem şu, transferi yap, bonservisi 3-4 seneye yay. Galatasaray'ın gelir gider dengesine bakmak lazım. Rodriguez, Carole ve Denayer ligin yıldızları olacak. Taraftarın haklı tepkisini önemsiyorum ama biz el ele verirsek bu takım herkesi yanıltacak. Transfere çok para harcanmamasına rağmen finalde başarı çizgisi yakalayacak. Sneijder ile sözleşme imzalanmamasının sebebi UEFA finansal Fair-Play kriterleri değil, zaten büyük ölçüde anlaştık" dedi. 
 
"UEFA'YA BİZİ AFFET DEMİYORUM"
 
UEFA ile Finansal Fair-Play sıkıntısının nedenleri son 3 yıldaki yanlış transferler, bu transferlere ödenen paralar ve kur farkı diye sıralayan Özbek, "İsviçreliye kur farkını anlatmak zor adamlarda böyle bir şey yok. Gidecek heyet ikna etmeye çalışacak. UEFA'ya bu seneki performansla ben artık ayağımı yorganıma göre uzattım diyorum. Bu sene 17 milyon Dolar artı verdik diyorum. 3 sene için geldik, karar aldık, müsaade et sonra senin istediğin performansa geleceğim diyorum. UEFA'ya bizi affet demiyorum" şeklinde konuştu.
 
"HAMZA HOCA TAKIMI ÇOK İYİ YOĞURUYOR"
 
Kurulan yeni takımda uyum sürecinin olduğunu ve sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Hamzaoğlu'nun du bu uyumu sağladığını belirten Başkan Özbek şu ifadeleri kullandı: "Elbette bizim görevimiz taraftarı memnun edecek performansı ortaya koymak. Ama 4-5 maç oynadık, yeni takım kurduk, uyum süreci var, Hamza hoca da bu uyumu sağladı, biraz sabır istiyorum. Taraftardan art niyet beklemiyorum. Galatasaray başarı çıtasını çok yükseltti, haklı olarak taraftarın beklentisi takım önüne çıkanı ezsin geçsin şeklinde. Biz de böyle istiyoruz. Bazen 75 dakika bastırıyorsunuz top çizgiyi geçmiyor. Tepkiyle verilen mesajı iyi niyetli karşılıyoruz ve dikkate alıyoruz. Hamza hoca takımı çok iyi yoğuruyor, Florya'da idmanda görüyorum. Biraz daha sabır istiyorum." 
 
"HAMZAOĞLU'NU BAŞARILI BULUYORUM"
 
Özbek, 4 aydır görevde olduklarını ve sarı-kırmızılı takımda çok şeyle uğraştıklarını ifade ederek, "Trabzonspor maçını kazandık, kaybetseydik ne olurdu konuşulmamalı. Hamza hoca takımın teknik patronu, geçen seneki başarısı ortada. Hamza hocanın başarı-başarısızlığını ölçme zamanı değil. Kendisini başarılı buluyorum. Taraftar-yönetim kenetlenmeli. En okumuş, tahsilli dünyada eşine az rastlanır bir taraftar kitlemiz var" diye konuştu.
 
"MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR"
 
Lisanslı futbolcu olduğunu ve 1'inci amatörde 5 sene top oynadığını dile getiren Özbek, "8 sene İTÜ baskette yöneticilik yaptım. 42 senedir iş tecrübem var. Ben Galatasaray'da top oynarım diye gelmedim, Galatasaray'ı yönetmeye geldim. Futbolu bilmeyen biri değilim, Galatasaray ile yoğurulmuş, yeğenim Galatasaray ile sahada oynarken ölmüş. Ben hizmete geldim, başarıyı çok önemsiyorum. Başarısızlığı kabul etmiyorum. Basında çok konuşmuyorum, çok iş yapmaya çalışıyorum. Biz Galatasaray'ın geleceğini doğurmaya, finansal yapısını düzeltmeye çalışıyoruz. Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar. Bu tenkiti yapmak için yönetimin belli bir süre çalışıp sonuç alması gerekir. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz çok sağlıklı bir yapısı olan Galatasaray için çalışıyoruz, sadece finansal değil, sportif başarı, amatör şubeler, mağazacılık... Bunların içindeki armoniyi beraber sağlamak zorundayız, biz hepsiyle uğraşıyoruz. Bu yapıyı sağladıktan sonra göreceksiniz seçim dönemlerinde başkan adayları ortaya çıkacak, benim istediğim de bu. Galatasaray artık bir cazibe merkezi olmaya başlıyor" dedi.
 
"ONLARA ARTIK PARAR VERMEM"
 
Galatasaray'ın bir spor kulübü olduğu için performansıyla taraftarı memnun etmek zorunda olduğunu söyleyen Özbek, "Transfer yine yapabilirdik. Biz Galatasaray'ı kendi şirketlerimizi nasıl yönetiyorsak o gözle bakıyoruz. Galatasaray bir spor kulübü olduğu için performansla taraftarı memnun etmek zorunda, bunda sapma yok. Ben tasarruf yapalım diyorum, ben Ontivero ve Erdoğan Adili gibi oyuncuya para vermeyeyim, 43-44 futbolcu olmasın diyorum. UEFA, Barcelona ile bile anlaşma yaptı, transfer yasağı niye geldi? Türkiye'de en şeffaf takım Galatasaray, taraftarın ilgisi bu tartışmaları getiriyor, ben de yönetim de bundan memnun, Galatasaray'ın büyüklüğü burada zaten. Hepimiz taraftarın beklentisine cevap verecek performansı göstermek için çalışıyoruz. Galatasaray taraftarı sahadan memnun ayrılmalı" diye konuştu.
 
"YAPTIĞIMIZ İŞLERDEN DERS ALIYORUZ"
 
Başkan Özbek, Sportf A.Ş'de yönetici olan kardeşi Mehmet Özbek için ise, "Mehmet Özbek Galatasaray üyesi, kardeşim, başarılı iş adamı. Florya'da görev tebliğ ettiğim zaman benim danışmanımdı. Tıpkı, Refik, Cem ve İskender gibi.. Mehmet'in kardeşim olmasının ne zararı var? Bunu yazan kişilerin ne kadar iyi niyetli olup olmadıklarını sorgulamak lazım. Obama'nın Merkel'in yaptığı hatayı ben de yapabilirim. Bundan sonra hata yapmayacak mıyız? Yine yapacağız. Olayı sırf Galatasaray Başkan'ının hataları üzerine yıkmayı doğru bulmuyorum. Yaptığımız işlerden ders alıyoruz" şeklinde konuştu.
Özbek, şampiyonluk adayı olarak hangi rakibi görüyorsunuz sorusuna, "Osmanlı ve Rize en kuvvetli takımlar, 4-5 atıyorlar.." yanıtını verdi. 
 
"GÖĞÜS REKLAMI 2 HAFTA SONRA NETLEŞECEK"
 
Forma sponsorluğunda sadece göğüs reklamında eksik olduğunu söyleyen Özbek, "İyi seviyeye getirmiştik, ülkede huzurun bozulması, Dolar'ın yükselmesi olumsuz etkiledi. Herkes seçimi bekleyelim durumuna girdi. Şu anki sponsorlukların getirisine bakınca geçen seneden kötü değiliz. Çabamız daha üst seviyeye gelmek, göğse rastgele reklam alamayız. 2 hafta sonra netleşecek" dedi.
 
"DEVRE ARASINDA TRANSFER YAPABİLİRİZ"
 
Sarı-kırmızılı takıma devre arasında Hamza hoca doğrultusunda transfer yapabileceklerini aktaran Özbek şöyle konuştu: "Devre arasına kadar takımın performansını görelim, Hamza Hoca raporunu versin, gerekirse transfer yaparız. Hamza Hoca Galatasaray'a yakışan bir antrenör. Bu sezon sonuç itibariyle çok iyi başlayamadı. Önümüzdeki 1-2 hafta içinde tatmin edecek performansı yakalayacaklar. Devamlı onunla görüşüyorum. Daha sezon başı, yeni bir takım kurduk." "Ergin Ataman çok iyi bir Galatasaraylı. Milli takımda görev yapıp yapmaması bizim inisiyatifimizde değil, TBF ile arasında. TBF görev vermek isterse biz her zaman buna açığız. 
 
"ASTANA'YI ÇANTADA KEKLİK GÖRMÜYORUZ"
 
UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Astana'yı da değerlendiren Başkan Özbek, "Astana çok ciddi bir rakip çantada keklik görmüyoruz, saat farkı, iklim koşulları, sentetik çim oradaki sonucu etkileyebiliriz. Bu maç bizim için bir kırılma noktası" dedi.
 
SPORTİF VE İDARİ FUTBOL DİREKTÖRÜ CENK ERGÜN: "MALİ DİSİPLİNE GİRDİĞİMİZİ GÖSTERİP UEFA'DAN SÜRE İSTEYECEĞİZ"
 
Sportif ve İdari futbol direktörü Cenk Ergün ise, "UEFA'dan zaman talep edeceğiz, pozitif düşünce içindeyiz" dedi.
 
Ergün, "Mali disipline girdiğimizi gösterip UEFA'dan süre isteyeceğiz, karşılıklı diyalog başlayacak. Elimizde sağlam bir fatura var ve ödememiz bekleniyor, biz de bunu zamana yayıp ödeyeceğiz. Kur farkı denklemin önemli çarpanlarından biri. Bizim argümanımız. Sözlü savunma diye bir durum yok, yüz yüze görüşülecek önümüzdeki ay içinde, müzakere dönemi başlayacak" ifadelerini kullandı.