Akhmetov, sarı-kırmızılı ekipte önemli futbolcuların oynadığının  hatırlatılması üzerine, "Ne Sneijder ne Podolski ne de bir başka Galatasaraylı  futbolcu bizi korkutuyor. Kimin daha iyi oynadığını yarın sahada göreceğiz"  değerlendirmesinde bulundu. 
 
Türk takımlarını yakından tanıdıklarından bahseden Kazak futbolcu, "Türk takımlarıyla daha önce de birkaç maç yaptık. Çok disiplinliler. Biz de  elimizden geleni yapacağız. Amacımız yarınki mücadeleyi kazanmak" şeklinde  konuştu. 
 
Akhmetov, kaybettikleri son iki maçtan dersler çıkardıklarını, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yapacakları karşılaşmalar için ekstra motivasyona ihtiyaç  duymadıklarını sözlerine ekledi. 
 
Astana'nın Galatasaray maçına, Eric, Akhmetov, Postnikov, Anicic, Shomko, Canas, Maksimovic, Dzholchiyev, Zhukov, Kethevoama ve Nuserbayev muhtemel  ilk 11'i ile çıkması bekleniyor. 
 
Öte yandan Astana, son antrenmanına maçın oynanacağı Astana Arena'da  çıktı. İlk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen antrenman, ısınma  hareketleriyle başladı. İdmanın basına kapalı bölümünde ise Galatasaray maçının  taktik çalışmasının yapılacağı bildirildi.