BGD'den yapılan açıklamada, Kadınlar Amerikan Basketbol Ligi (WNBA)  ekiplerinden Connecticut Sun'da oyun kurucu olarak görev yapan ve daha önce  anlaşmaya varıldığı duyurulan Alex Bentley'nin, kulüp icra kurulu üyesi Nuri  Sayılı'nın da katıldığı törende sözleşme imzaladığı bildirildi. 
 
Bu transferle takımlarının daha da güç kazandığını belirten Nuri  Sayılı, "Hızlı oyuna çok uygun olan Bentley, skorerliğinin yanında aynı zamanda  çok iyi bir savunmacı. Bu özellikleri ile önümüzdeki sezon belirlediğimiz  hedeflere ulaşma yolunda takımımızın önemli bir parçası olacak. BGD'nin yeni  sezonda başarılı olması için, maddi manevi tüm imkanlarımızı seferber ettik.  Bentley, önemli oyuncularımızdan birisi olacak" ifadelerini kullandı. 
 
Yeni transfer Bentley ise BGD forması giyecek olmaktan dolayı mutluluk  duyduğunu kaydederek, "Hafif  bir sakatlığım var. Onu atlattıktan sonra takımımın  başarısı için tüm gücümle çalışacağım. Bir an önce sahaya dönmem için herkes  seferber olmuş durumda. Yöneticilerimin, antrenörlerimin bana gösterdiği bu sıcak ilginin karşılığını mutlaka vereceğim" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Bentley, geçen sezon Fransa'da Tarbes formasıyla ligde 17,2 sayı, 1,9  top çalma, 2,2 ribaunt ve 3 asist, WNBA'de de Connecticut Sun'la 14,7 sayı, 2  ribaunt, 2 asist ve 1,9 top çalma ortalamalarıyla oynadı.