Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güçlü bir kadroyla girdikleri  ligde lider konumda olacakken, hakem yönetimleri nedeniyle çok farklı bir yerde  bulunduklarını savunarak, "İlk 7 haftada 8 puanımız hakemler tarafından  gasbedilmiştir. Taraftarlarımızın umudu, futbolcularımızın emeği ve yönetimin  gayretleri heba edildi. Bu ortamda Türk futbolunda adaletten, hakkaniyetten ve  temiz futboldan bahsetmek mümkün değil" dedi. 
 
Kulüplerin hakemler konusunda yaptığı açıklamaları hatırlatan Aslan,  şöyle devam etti: 
 
 "Bir başkan çıkıyor 'ben satır aralarını iyi okurum, dikkat edin'  diyor, bir sonraki maçında hakem sayesinde galip geliyor. Bir hoca çıkıp 'biz  şimdiye kadar sustuk, bir şeyleri anlamadığımızı zannetmeyin, her şeyin  farkındayız, bundan sonra konuşacağız' diyor, arkasından 3 maçın 2'sini hatalı  hakem kararları ile alıyor. Malum takım, Trabzonspor maçında olduğu gibi  Başakşehir karşılaşmasında da el kol marifetiyle galip gelmiştir. Bu takım Süper  Lig'de şampiyon olabilir mi bilinmez ama hentbol liginde oynasa kesin şampiyon  olur.  Bir diğer başkan da genç hakem-eski hakem polemiği başlatıyor. Bakalım  bundan sonra Pandora'nın kutusundan ne çıkacak? Bu ülkede sadece futbolcuya ve  kulübün marka değerine yatırım yaparak şampiyon veya başarılı olmak neredeyse  imkansız. Birileri etik dışı yollarla geçici başarılar elde edebilir ama nihai  hedefte ilahi adalet tecelli eder ve bunun acısı onlardan çıkar." 
 
"Seçimi kazanmamızı engellemek istiyorlar" 
 
Aslan, hakem yönetimlerinin kendilerini aşağı çektiğini, rakiplerini  ise yukarıya çıkardığını anlatarak, "Osmanlıspor maçı hariç diğer  karşılaşmalardaki puan kayıplarının asıl sorumlusu hakemlerdir. Bizim üzerimize  yapılan manipülasyonların, aralık ayındaki seçimi kazanmamızı engellemeye yönelik  girişimler olduğunu düşünüyorum. Bizim seçimi kazanmamız önemli değil, esas olan  kulübün başarısıdır. Bunun için de camia olarak bütün olmak ve sonuna kadar  savaşmamız gerekiyor" diye konuştu. 
 
Şampiyon oldukları dönemde hakemlere rağmen maçları kazandıklarını  söyleyen Aslan, "Bütün oyunlara rağmen bizim bu ruhu yeniden yakalamamız lazım.  Bunu da becerecek güce ve kadroya sahibiz. Allah'ın izniyle de başaracağız. Daha  ligin başındayız, Trabzonspor ligin sonunda inşallah zirvede olacaktır.  Bu aleni  hak gasplarının bu şekilde devam edemeyeceğini düşünüyorum. Bu aynı zamanda Türk  futbol kamuoyunun önemli bir kesiminin ortak kanaatidir. Bu konuda bazı ipuçları  da cereyan etmişti" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Aslan, Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır'ın hakemlik hayatında  ilk kez ceza aldığını belirterek, "Torku Konyaspor maçının hakemi Süleyman  Abay'ın da ağır bir ceza almasını bekliyoruz. Böylece camianın yürek acısı bir  nebze olsun dinecektir" ifadesini kullandı.