Yeniden çıkışa geçmek için çözüm arayan Teknik Direktör Shota Arveladze'nin savunma hattındaki eksikleri sürekli gündeme getirdiği belirtiliyor. Transfer döneminde son ana kadar defansa bir takviye daha yapmayı hedefleyen Shota'nın korktuğu başına geldi. Dinamo Moskova'dan alınan Douglas'ın yanına Nantes'tan Papy Djilobodji ve Dnipro'dan Douglas'ı eklemek isteyen Gürcü teknik adam beklediği adımları atamamış ve Mustafa Yumlu ile devam etmek zorunda kalmıştı.
Djilobodji'de kulübünün indirime gitmemesi ve bu oyuncunun son dakikada Chelsea'ye kaptırılması sancı olurken, Dnipro'lu Douglas konusunda da bonservis engeli aşılamamıştı. Ligin ilk haftalarında Medjani olmadan bir planlama yapan Shota, haftalar ilerledikçe Cezayirli oyuncuyu mecburen kullanmaya başladı.
Galatasaray yenilgisini maçın hakemi Cüneyt Çakır'a bağlayan bordo-mavililer, Ankara'da Osmanlıspor'dan 3 gol yerken, Avni Aker Stadı'nda 2-1 kaybedilen Torku Konyaspor maçında da savunmadaki bireysel hatalar öne çıkmıştı. Mustafa Yumlu-Douglas ikilisinin son iki maçtaki uyumsuzluğu ve bireysel hataları ağır bir fatura olarak kendini gösterdi. Bu nedenle teknik patron Shota'nın devre arası için şimdiden transfer çalışmasına başlayabileceği ve yeni bir stoper isteyebileceği ifade edildi.