Basketbol Süper Ligi'nin açılış maçında 10 Ekim Cumartesi günü kendi evinde Darüşşafaka Doğuş ekibini konuk edecek olan Royal Halı Gaziantep, lige galibiyet alarak başlamak istiyor. Sezon öncesi yapılan son hazırlık maçlarında takımı hazır hale getirmeye çalışan başanrenör Zdovc önderliğindeki teknik ekip, Darüşşafaka Doğuş maçının planlarını yapmaya başladı. Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Zdovc bu sezonun çok zorlu geçeceğini ifade etti. Türkiye Basketbol Ligi'nin çok zorlu olduğunu ve bu sezon her takımın iyi transferler yaparak gücüne güç kattığını belirten Zdovc, “Geçtiğimiz senelerde de görüldüğü gibi Royal Halı bütün hedeflerin içerisinde yer almaya çalışan bir takım görüntüsündeydi. Bu senede aynı düşüncede olacağız. Belki çok iyi transferler olmadı belki çok adı duyulmuş oyuncumuz yok ama bu ligde en az bizde onlar kadar iddialıyız” dedi.
 
CALLOWAY YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
2 sezon önce İspanya'nın Unicaja Malaga takımından Royal Halı Gaziantep'e transfer olan Earl Calloway, bu sezon takımdan ayrılmayan tek oyuncu konumunda. Gösterdiği performansla yönetimin adeta gözdesi haline gelen başarılı oyun kurucu, takıma yeni katılan oyunculara da önderlik yapıyor.
Hazırlık karşılaşmalarında ligde kaldığı yerden devam eden ABD oyun kurucu bu sezon da ligde ve Avrupa da Royal Halı Gaziantep'in önemli maçlarında en büyük kozu olacak.