Akhisar Belediyespor ile Göztepe, milli maç nedeniyle lige verilen aradan yararlanarak geçen sezonun sonunda hakemliğe veda eden Yunus Yıldırım'ın 11 Ekim Pazar günü Manisa'da yapılacak jübile maçında karşı karşıya gelecek.


Manisa 19 Mayıs Stadı'nda saat 15.30'da başlayacak müsabakanın başlangıcında sahada yer alacak olan Yunus Yıldırım, 10'uncu dakikada düdüğünü bir meslektaşına vererek kariyerine nokta koyacak. Yunus Yıldırım, geçtiğimiz sezonun son haftasında yönettiği Beşiktaş-Gençlerbirliği maçının ardından hakemliği bıraktığını açıklamıştı.


Manisa'nın yetiştirdiği bir hakem olan Yunus Yıldırım için gerçekleşecek bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, "Yunus Yıldırım, her dönemde sevdiğimiz, saydığımız hakemler arasında yer aldı. Kariyerini bitirme kararı vermiş. Onun veda gününde Göztepe ile bir dostluk maçı oynamaktan mutluluk duyacağız" dedi.


Bu arada milli maç nedeniyle Fenerbahçe deplasmanından sonra 3 günlük tatile çıkan yeşil siyahlı ekip, antrenmanlarına perşembe günü başlayacak.