A Milli Takım, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve İzlanda ile oynayacağı maçların hazırlıklarına bu akşam saat 18.00'de TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde basına kapalı olarak yapılan antrenmanla devam etti.


Antrenmanın ilk bölümünde Fiziksel Performans Antrenörü Levent Şahin denetiminde gruplar halinde ısınma çalışmaları yapıldıktan sonra, dar alanda özel planlanmış driller uygulandı. Daha sonra tam sahada yapılan taktik çalışma sırasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim zaman zaman oyunu keserek detaylı uyarılarda bulundu, istenilen düzeye gelinene kadar çalışmanın tekrarlar halinde yürütülmesini sağladı. Son bölümde gruplar halinde şut çalışması ve ardından soğuma ile germe egzersizleri yaptırılarak antrenman sona erdirildi. 


Kampa sağlık problemleri ile katılan oyuncularımızdan Caner Erkin'in tedavisine kamp tesislerinde devam edilirken, Burak Yılmaz ise fizyoterapist eşliğinde saha egzersizleri yaptı. Her iki oyuncu da takım antrenmanlarına henüz katılmadılar.


Tesislerde kampta bulunan bazı Ümit Milli Takım oyuncuları da idmanı izledi.


A Milli Takım, yarın saat 18.00'de TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde basına açık olarak yapılacak antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.