TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Spor Toto Süper Lig  ekiplerinden Medicana Sivasspor'un birliktelikle sıkıntıları aştığını, hedefine  odaklandığını ve başarısını sürdürdüğünü belirtti.
 
Yılmaz, Medicana Sivasspor Kulübü'nün resmi dergisine verdiği  röportajda, şehirleri farklı platformlarda temsil eden farklı markalar olduğunu  kaydetti.
 
Sivasspor'un, futbol gibi yaygın bir spor dalında şehri temsil  ettiğini ve Sivas'ın bir markası olduğunu aktaran Yılmaz, takımın Sivas'ı ülkenin  gündemine taşıyan bir değer olduğuna dikkati çekti.
 
Futbolun 7'den 70'e ilgiyle izlenen bir spor dalı olduğunu, Sivas'ın  da Sivasspor gibi bir markayla bu yaygın ve etkin platformda yer almasının,  adından söz ettirmesinin, kentin tanıtımı ve bilinirliği açısından kayda değer  bir öneme haiz olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Diğer bir açıdan da futbol, özellikle  Süper Lig'de takımı mücadele veren, şehirlerin ekonomisine, turizmine, ticaret ve  sanayisine, kültür ve sosyal hayatına katkı yapan, o kentin insanına enerji ve  moral katan önemli bir etkendir" ifadelerini kullandı.
 
Medicana Sivasspor'u sürekli takip ettiğini ve maçlarını izlemeye  çalıştığını kaydeden Yılmaz, takım yenildiği zaman üzüldüğünü, yendiği zaman ise  tarifsiz bir mutluluk duyduğunu belirtti.
 
"Şampiyonluğu tattırmaları temennimizdir" 
 
Sivasspor'un yönetimi, oyuncu kadrosu ve taraftarıyla büyük bir ekip  olduğuna işaret eden Yılmaz, şunları kaydetti: "Sivasspor, bu birlikteliğini koruduğu sürece, içerisine düştüğü  sıkıntılı anları aşmasını bilmiş, düştüğü yerden tekrar kalkarak hedefine yeniden  odaklanmış, başarısını sürdürmüştür. Sivasspor, ülkemizin her yönüyle köklü ve  güçlü takımlarının mücadele ettiği bir ligde verdiği mücadele ile İstanbul  takımlarına karşı Anadolu'nun önemli bir takımı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle  10 yıldır bu başarıyı sürdüren futbolcusundan yöneticisine ve taraftarına kadar  herkesi kutlamak gerekir. Bu başarının sürmesi, istikrarın korunması ve güzel  şehrimize, bu şehrin Sivasspor sevdalı insanlarına şampiyonluğu tattırmaları  temennimizdir."
 
Kırmızı-beyazlı ekibin zaman zaman ligin alt sıralarında zor durumlara  düştüğünü belirten Yılmaz, önemli olanın moral gücünün kaybedilmeden yeniden  derlenip, toparlanıp bu durumdan kurtulmak olduğunu anlattı.
 
Sivasspor'un ligin üst sıralarında başarılı olmasını isteyen Yılmaz,  "Bu konuda başta futbolcularımız olmak üzere, kulüp yöneticilerimize ve özellikle  takımını daha güçlü destekleyecek taraftarımıza önemli görevler düşmektedir.  Herkes görevini yaptığında takımımız daha da başarılı olacaktır"  değerlendirmesinde bulundu.
 
TBMM Başkanı Yılmaz, röportajında taraftarlardan takımlarına sahip  çıkmalarını ve desteklemelerini de istedi.