Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın  İtalyan oyuncusu Luigi Datome, THY Avrupa Ligi'nde tekrar Dörtlü Final'de yer  almak istediklerini söyledi. 
 
Geçen sezon Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Boston Celtics forması  giyen ve Fenerbahçe'ye transfer olan İtalyan basketbolcu, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, çok çalışarak sezon sonu hedeflere ulaşmak istediklerini belirtti. 
 
Başarılı oyuncu, sarı-lacivertli takıma geldiği için mutlu olduğunu ve  takımın geçen sezon Avrupa'da yakaladığı başarıyı tekrarlaması için elinden  geleni yapacağını ifade ederek, "Fenerbahçe'yi hep takip ediyordum. Kişisel  hedeflerimle takımın hedefleri bire bir aynı. Büyük camiaların hedefleri büyük  olur. Çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Tüm takımın hedefi geçen yıl  yakalanan Dörtlü Final'i tekrar oynamak. Hatta daha da ileriye gitmek" diye  konuştu. 
 
"Obradovic'in burada olması kararımı kolaylaştırdı" 
 
NBA'de sözleşmesinin bittiğini ve Avrupa'ya dönme kararı aldığını  anlatan Datome, tercihinde Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic'in büyük  etkisinin olduğunu vurguladı. 
 
Fenerbahçe'yi tercih etmekte zorlanmadığını aktaran Datome, "Avrupa'da  en üst seviye takımda oynamak istiyordum. Fenerbahçe'nin de ne kadar iyi bir ekip  olduğunu bildiğim için buraya geldim. Obradovic'in burada olması transferimi  kolaylaştırdı. Obradovic, hem takımın hem de benim hedeflerime ulaşmamda büyük  pay sahibi olacaktır" ifadelerini kullandı. 
 
Antic: "Çok büyük hedeflerimiz var" 
 
Fenerbahçe'nin NBA'den kadrosuna kattığı bir başka oyuncu Pero Antic  ise sarı-lacivertlilere büyük hedeflerle geldiğini söyledi. 
 
Geçen sezonu NBA'da Atlanta Hawks'ta geçirdikten sonra tekrar  Avrupa'ya dönen Makedon oyuncu, şunları kaydetti: 
 
"Her şey iyi gidiyor. Çok büyük hedefimiz var ve bu hedefler için  Fenerbahçe'ye geldim. Fenerbahçe çok büyük bir takım. Obradovic gibi bir  antrenörle aynı takımda olmak da çok önemli bir şey. NBA'den de teklif vardı ama  kulübün büyüklüğü için Fenerbahçe'yi tercih ettim." 
 
Fenerbahçe taraftarı için özel bir numara olan "12" sırt numarasıyla  mücadele edeceğini hatırlatan Antic, "Kariyerimin çoğunda bu numarayı giydim.  Anlamını öğrenince sorumluluğum arttı. Taraftar için bu numaranın ne kadar önemli  olduğunu biliyorum ve elimden geleni yapacağım" şeklinde konuştu.