"Ay-yıldızlı" ekibin yarın Generali Arena'da yapacağı maçı izlemek  için Türkiye'den ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Prag'a gelen taraftarların  yanı sıra, Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan çok sayıda Türk de milli takıma destek  vermek için hazır. 
 
Avrupa'nın en fazla turist çeken tarihi kentlerinden biri olan Prag'da  yerlerini alan futbolseverler, şehrin en ünlü mekanları olarak gösterilen Karluv  (Charles) Köprüsü ve Stare Mesto (Eski Şehir) bölgesinde ağırlıklı olarak  zamanlarını geçiriyor. 
 
Öte yandan, kentin çeşitli noktalarında da Çek Cumhuriyeti-Türkiye  maçının tanıtım afişlerinin yer alması dikkati çekti. 
 
Taraftarlar milli takıma güveniyor 
 
Çek Cumhuriyeti-Türkiye milli maçı için Prag'da bulunan  futbolseverler, AA muhabirine yaptıkları açıklamalarda, "Ay-yıldızlı" ekibe olan  inançlarını dile getirdi. 
 
Kendisinin 7 yıldır Çek Cumhuriyeti'nde yaşadığını ve eşinin Çek  olduğunu aktaran restoran işletmecisi Yılmaz Uruç, "Benim yaşadığım kent, buraya  200 kilometre mesafede. Milli takımımızı desteklemek çok sayıda arkadaşımla  geldik. Coşkulu bir şekilde maçımızı izlemek istedik. Yarın milli takımımıza  destek vereceğiz" dedi. 
 
Milli takımın Prag'a geleceğini öğrenmesinin ardından pazartesi gününe  kadar tüm işlerini bir kenara bıraktığını anlatan Uruç, "Çok sayıda taraftarın  geleceğini düşünüyoruz. Yarın kazanmamız lazım ve galip geleceğimize inanıyoruz.   Takımımıza sonuna kadar güveniyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
Erasmus değişim programı çerçevesinde Slovakya'da Sivil Havacılık  Ulaştırma İşletmeciliği eğitimi aldığını dile getiren Muhammet Zafer Gök ise,  "Milli maçı takip edebilmek için arkadaş grubu olarak Prag'a geldik. Portekizli  ve Fransız arkadaşlarımız da var aramızda. Bu maçtan kesinlikle puan almamız gerekiyor ve bunu başaracağımıza inanıyorum. Çok heyecanlı bir müsabaka olacak"  şeklinde konuştu.