Manchester United'da David Beckham, Ryan Giggs ve Paul Scholes'la, Galler Milli Takımı'nda Mark Hughes, Neville Southal ve Gary Speed gibi dünya yıldızlarıyla birlikte oynayan eski futbolcu Robbie Savage şimdiye kadar oynadığı en iyi oyuncunun Blackburn Rovers'ta 3 yıl birlikte top koşturduğu Tugay Kerimoğlu olduğunu söyledi.
 
Tugay'a ilginç benzetme
 
Tugay'ı dağınık görüntüsünden ötürü Worzel Gummidge(Bir çocuk hikayesi kahramanı) diye çağırdığını söyleyen Savage, söz konusu Tugay'ın sihirli yetenekleri olunca ona maestro dediğini belirtti.


'25-26 yaşlarında olduğunu hayal edebiliyor musun!'
 
2005 - 2008 yılları arasında Blackburn'le 100 maça çıkan Robbie Savage, 'Tugay inanılmaz bir oyuncu.Tugay'ın 35 veya 36 yaşlarındayken Ewood Park'ta Liverpool'la oynanan maçta Steven Gerarrd'a attığı mükemmel çalımı hatırlıyorum.  Arkadaşıma 'Tugay'ın 25, 26 yaşlarında olduğunu hayal edebiliyor musun!' demiştim.' dedi.
 
'3 kişi tarafından marke edilse bile...'


Tugay Kerimoğlu'na övgüler yağdıran Savage, 'Tugay inanılmaz bir oyuncu. Topu bir şekilde sahanın her bölgesine gönderebiliyordu.  3 kişi tarafından marke edilse bile sahada gördüğü herhangi bir takım arkadaşına topu gönderebilirdi.  O bunu çok kolaymış gibi gösterirdi.' dedi.