PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'un forvet oyuncusu  Vedat Muriç, Yeni Malatyaspor maçını kazanarak son maçta kaybedilen iki puanı  telafi edip, çıkış yakalayacaklarını söyledi.
 
Muriç, Atatürk Stadı'ndaki antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı  açıklamada, Yeni Malatyaspor maçına çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "Milli  maç arası takım için çok iyi geçti. Ben ya da diğer arkadaşlarım olsun, hepimiz  çok çalışıyoruz. İdmanlar çok verimli geçiyor. Yeni Malatyaspor maçını çıkıp  almamız lazım" dedi.
 
Balıkesirspor maçında çok talihsiz bir gol yiyerek iki puan  yitirdiklerini dile getiren Muriç, "Atamayınca yiyorsunuz, futbol böyle bir şey.  Şanlıurfaspor maçı hariç tüm müsabakalarda gol attık ama çok talihsiz goller  yedik. Biraz daha dikkatli olabilseydik, çok daha farklı yerlerde olabilirdik.  İnşallah Yeni Malatyaspor maçını kazanarak son maçta kaybedilen iki puanı telafi  edip çıkış yakalayacağız" diye konuştu.
 
Defans oyuncusu Abdulaziz Solmaz ise Yeni Malatyaspor maçına iyi  hazırlandıklarını vurgulayarak, "Denizlispor ve Balıkesirspor maçlarında birer  puan alabildik. Şanlıurfaspor'a da yenildik. Son üç maçta galibiyet sevincimiz  yok. Kendi taraftarımızın önünde galip gelmek istiyoruz. Arayı iyi  değerlendiriyor ve iyi çalışıyoruz. İnşallah Yeni Malatyaspor maçında galip gelme  başarısı gösteririz" ifadelerini kullandı.