Beşiktaş'ın ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Nihat Kahveci, Fransız basınına verdiği geniş röportajında birçok konuya değindi. Nihat Kahveci, Türk futbolunun ihtiyacı olan şeyleri söylerken, Real Sociedad'daki anılarından ve gelecekteki hedeflerinden de bahsetti.


"Artık teknik direktörlük yapmak istiyorum"


Nihat Kahveci ilk olarak gelecek planlarından bahsederken, teknik direktörlük yapmak istediğini saklamazken "UEFA'dan teknik direktörlük belgemi aldım. Tekrar futbol dünyasına dönmeyi umuyorum. Futboldan gelince, ayrılmak çok zor. İnsanlar, bildikleri, tecrübeli oldukları işi yapmalı" ifadelerini kullandı.


"Kariyerimin en iyi seçimiydi"


Eski milli futbolcu, Beşiktaş'ta oynamanın kendisi için çocukluk hayali olduğunu söylerken, Real Sociedad'a ilk gittiği dönemler hakkında da ilginç ifadeler kullandı ve "Toshack'ın benle çalıştığı dönemde iyi fikirleri vardı. Bu beni Sociedad'a getiren ilk nedendi. Başlangıçta Beşiktaş'tan ayrılmak istemedim. Real Sociedad İspanya'da sıralamnın gerisindeki takımlardandı. Ancak daha sonra karar verdim ve Real Sociedad kariyerim boyunca yaptığım en iyi tercih oldu. 4 yıl boyunca birçok gol attım. Ligi ikinci bitirdik. İnanılmaz hatıralarım var" şeklinde konuştu.


"Türk futbolundaki en büyük problem..."


Nihat Kahveci, Villarreal sonrası Beşiktaş'a yeniden dönüşünü de 'fantastik' olarak değerlendirirken, "Türkiye'ye dönüşüm fantastikti" dedi. Nihat Kahveci, Türk futbolcuların Avrupa'da büyük kulüplerde yer almakta zorlandığı hatırlatılınca, "Bu bizim ülkemizin en büyük problemi. Türkiye'de harika oyuncular var. Örneğin Arda Turan... Asıl kritik nokta, Türkiye Ligi'nin medyada daha iyi tanıtılması. Eğer Türk oyuncular daha fazla Avrupa'ya giderse, Türk futbolu da çok daha iyi tanınacak. İnsanlar Türk futbolunu tanıdıkça, A Milli Takımımız için de olumlu olacak" ifadelerini kullandı.