Fransa'da şampiyonluğunu ilan eden Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, 18 Ekim'de koşulacak sezonun son yarışını ön sırada tamamlamak  istediğini söyledi. 
 
Sofuoğlu, bu kez Katar'da takımı Kawasaki'yi markalar klasmanında  şampiyon yapmak için piste çıkacağını belirterek, "Kawasaki en son 2013 yılında  Supersport sınıfında şampiyon oldu. Takımımı şampiyon yapmak istiyorum" dedi. 
 
Katar'da kariyerinin 33. yarış birinciliğini elde etmek için mücadele  edeceğini dile getiren Sofuoğlu, "Büyük stres geride kaldı. Şükürler olsun mutlu  sona ulaştım. Markalar şampiyonluğu için Katar'da ilk 5'te yer almam yeterli  olacak. Birincilik için yarışı riske edebilirim ama takımımın taktiğini  uygulayacağım. Takımım böyle karar alırsa ilk 5 için mücadele ederim" ifadelerini  kullandı. 
 
Sezonun 12. ve son yarışı, 18 Ekim Pazar günü Katar'da TSİ 20.30'da  start alacak. Bu yarış öncesi markalar klasmanında ?Kawasaki 217 puanla ilk  sırada yer alıyor. Kawasaki'yi, 202 puanla MV Agusta ve 197 puanla Honda takip  ediyor.