İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA genel merkezinde AA muhabirinin  sorularını cevaplandıran UEFA yetkisi, mali durumunu düzeltmesi için UEFA  Finansal Fair Play Komitesi tarafından 2014'ün mayıs ayından bu yana izlenen  Galatasaray'ın 2015-16 sezonu sonunda denetlenme süresinin dolacağını ifade etti. 
 
Galatasaray'ın denetlenme süresinin uzatılmadığı takdirde Mayıs  2016'da sürenin dolacağına işaret eden yetkili, aralık ayında sunulacak raporun  belirleyici olabileceğinin altını çizdi. 
 
Yetkili, "Galatasaray'ın kar-zarar dengesiyle ilgili durumu hakkındaki  yılın son raporu aralık ayında sunulacak. Galatasaray'ın ceza alıp almayacağı  rapor sonrası netlik kazanacak" dedi. 
 
Mali durumunu düzeltmesi için verilen 2 yıllık süreyi bu sezonun  sonunda dolduracak sarı-kırmızılı kulüp, Avrupa kupalarına katılım için mecburi  olan UEFA lisansı almakta sıkıntı yaşamamak için 2 yıl daha ek süre talebinde  bulunuyor. 
 
Galatasaray'ın UEFA Finansal Fair Play Komitesi'ne sunacağı son mali  raporlarda, önemli iyileşmelere dikkat çekilmişti.