Gevrek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Giresunspor gibi zor bir  deplasmandan 3 puanla dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
 
Ligdeki her maçın kendileri için önemli olduğunu dile getiren Gevrek,  "Ligde son haftalarda istediğimiz sonuçları alamıyorduk. Kazanmamız gereken bir  maçtı. İyi oynadık ve deplasmanda galip gelerek, önemli bir 3 puan aldık" dedi. 
 
Sezon başından beri iyi bir takım olduklarını söylediklerini  vurgulayan Gevrek, "Sezon başında bu takımı yaparken, bizi iyi temsil edecek  futbolcuları kadromuza kattığımızı söylemiştik. Bu formayı iyi temsil edecek  futbolcularla anlaştık. Bu noktada her zaman iyi bir takım olduğumuzu  söylüyorduk. Bu takım haftalar ilerledikçe daha da iyi noktalara gelecektir"  ifadelerini kullandı. 
 
Futbolda bazen uyuşmazlıkların olabileceğini dile getiren Gevrek,  şunları kaydetti: 
 
"Futbolda bazı dönemlerde uyuşmazlıklar yaşanabiliyor. Biz de yaşadık.  Yücel İldiz hocamızla yollarımızı ayırdık. Bu noktada isimli hoca yerine bize  daha faydalı olacak isimlerin üzerinde durduk. Yönetim olarak İrfan Buz üzerinde  karar kıldık. Giresunspor maçında da gördük ki isabetli bir karar vermişiz.  Futbolcularımız öz güvenlerini yeniden kazanıp, zorlu bir deplasmandan  galibiyetle döndüler. Teknik heyetimiz ve futbolcularımızı aldıkları galibiyetten  dolayı tebrik ediyorum. Futbolcularımızın aldıkları galibiyetle bu ligde 'biz de  varız' demeleri oldukça önemliydi."