Ligde ilk hafta Barcelona Lassa'yı mağlup eden Pınar Karşıyaka, ilk  maçında Lokomotiv Kuban'a yenilen Panathinaikos'la saat 22.00'de Atina'daki  Olimpiyat Spor Salonu'nda karşılaşacak. 
 
Grubun diğer mücadelelerinde 23 Ekim Cuma günü Zalgiris  Kaunas-Lokomotiv Kuban ve Barcelona Lassa-Stelmet Zieolana maçları oynanacak. 
 
Yunan ekipleriyle 9. randevu 
 
Daha önce Avrupa kupalarında Yunan ekipleri AO Near East, Maroussi,  Peristeri ve PAOK'la mücadele eden Pınar Karşıyaka, 8 karşılaşmada 2 galibiyet ve  6 yenilgi aldı. Yunanistan'da oynadığı 4 maçın sadece 1'ini kazanan Pınar  Karşıyaka, Panathinaikos'la ilk kez karşılaşacak. 
 
Türk takımlarının Panathinaikos'la maçları 
 
Türk ekipleriyle daha önce 43 kez karşılaşan Panathinaikos bu  müsabakalarda 30 galibiyet ve 13 yenilgi aldı. En son geçen sezon THY Avrupa  Ligi'nde Galatasaray ve Fenerbahçe ile ikişer maç yapan Yunan ekibi,  sarı-kırmızılı ekibi her iki maçta da mağlup etmiş, Fenerbahçe'ye karşı ise birer  galibiyet ve yenilgi almıştı. 
 
Türk ekiplerine karşı iç sahadaki son mağlubiyetini 2005-2006  sezonunda top 16 turunda Anadolu Efes'e karşı 76-73'lük skorla alan  Panathinaikos, daha sonra Yunanistan'da oynadığı 11 müsabakayı da kazandı. 
 
Avrupa'da 135. randevu 
 
Avrupa kupalarında da 135. maçını oynayacak Pınar Karşıyaka, daha  önceki 134 karşılaşmada 66 galibiyet, 67 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı. 
 
Pınar Karşıyaka, bu müsabakalarda 10 bin 619 sayı üretirken, potasında  10 bin 521 sayı gördü.