Özdilek, Osmanlıspor ile sezonun 9. haftasında oynanacak başkent  derbisi öncesinde Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği basın  toplantısında, uzun zaman sonra Süper Lig'de yapılacak derbinin kent için çok  önemli olduğunu belirterek, tüm Ankaralı sporseverleri fair play içinde geçmesini  beklediği karşılaşmaya davet etti. 
 
Ligde son hafta iki takımın da ağır mağlubiyetler aldığına dikkati  çeken Mehmet Özdilek, "Puan durumuna baktığımızda bu maçta daha çok galibiyete  ihtiyacı olan taraf biziz. Oyun kalitesinin ve mücadelenin üst seviyede olduğu  bir maç temenni ediyorum. Sonunda da kazanan taraf olmak istiyoruz" diye konuştu. 
 
Genç bir takım olduklarını ve öz güvenlerini kazanmak için seri  galibiyetler almaları gerektiğini ifade eden Özdilek, bireysel hataların maçlarda  puan kayıplarına zemin oluşturduğunu dile getirdi. 
 
Özdilek, takımda hala gideremedikleri eksikler bulunduğunu kaydederek,  şöyle devam etti: 
 
"Eksiklerimizi gidermek ve bireysel hataları asgariye indirmek için  yoğun şekilde çalışıyoruz. Kolay maç olmayacak. Oyunumuzu 90 dakikaya yaymak için  yoğun çaba sarf ediyoruz. Genç bir takımız, bunun için de oyun istikrarının  yanında skor istikrarını da yakalamalıyız. Böylelikle takımdaki genç oyuncularda  öz güven de artacak. Savaşçı kimliğimizi ortaya çıkarmalıyız." 
 
Zorlu 3 hafta 
 
Özdilek, ligde sırasıyla Osmanlıspor, Torku Konyaspor ve Mersin  İdmanyurdu ile karşılaşacaklarını belirterek, "Üç maçı da kazanabiliriz. Bu  gücümüz de potansiyelimiz de var ama bu söylemde kalmamalı, bu gücü sahaya da  yansıtabilmeliyiz" diye konuştu. 
 
Ankara'daki maçlarda belli bir  istikrar yakaladıklarını ancak bu  performansı deplasmana da yansıtmaları gerektiğini vurgulayan Özdilek, şunları  söyledi: 
 
"Futbolcu yapımıza bakarsak, deplasmanda daha iyi oynayacak  potansiyelde oyuncularımız var ama bir türlü bunu sahaya yansıtamadık.  Osmanlıspor karşısında favori gözüküyoruz ama bunu sahaya yansıtmalıyız.  Eksiklerimizi en aza indirmeli ve bireysel hataları azaltmalıyız. Oyuncularımız  çok yüksek tempoda çalışıyor. Çalışma konusunda onlardan şikayetim yok." 
 
Devre arasında kadroya takviye yapacaklarını dile getiren Mehmet  Özdilek, şu anda da transfer çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. 
 
"Küçük bir çocukla neyin kavgasını yaparsınız ki?" 
 
Ligde geçen hafta oynanan Kayserispor-Fenerbahçe maçında küçük bir  taraftara gösterilen tepkiye de değinen Özdilek, şöyle konuştu: 
 
"Küçük bir çocukla neyin kavgasını yaparsınız ki? İnsanlar işte bundan  dolayı statlardan uzaklaşıyor. Kazan ya da kaybet, hiçbir şey dünyanın sonu  değil. Nasıl sinema ya da tiyatroya rahat rahat gidebiliyorsak, statlara da aynı  rahatlıkla gidebilmeliyiz. Önemli olan insan profilini değiştirmek. Bu hareketin  de bir bedeli olmalı, tekrarlanmamalı. Görüyoruz, İngiliz taraftarlar Avrupa'nın  çeşitli şehirlerinde deplasmanda olay çıkartıyorlar. İngiltere'de yapsın da  göreyim. Yapamaz. Orada futbolu öyle seviyorlar ki futbolu korumak için yasalarla  bu tarz çirkinliklere izin vermiyorlar."