Elmastaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Özyazanlar'ın dün Bandırma  17 Eylül Stadı'nda oynanan Bandırmaspor-Alpedo Kahramanmaraşspor müsabakasının  70. dakikasında fenalaştığını ve Acıbadem Bursa Hastanesi'nde yaşamını  yitirdiğini hatırlattı. 
 
Olaydan büyük üzüntü duyduklarını vurgulayan Elmastaş, "Çok kısa  sürede tanımamıza rağmen kendisi hakkında söyleyeceğimiz çok güzel şeyleri var ki  kelimelere sığmaz. Oyuncularımız iki haftada kazandıkları ağabeylerini kaybetti.  Çok iyi bir insandı. Zamansız ölümü, Bandırmaspor camiasını derinden üzdü" dedi. 
 
Elmastaş, Özyazanlar'ın naaşının yarın ikindi vakti İstanbul'da  Karacaahmet Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet  Mezarlığı'nda toprağa verileceğini ifade etti. 
 
Cenaze törenine futbolcularla katılacaklarını belirten Elmastaş,  "Teknik direktörümüzün vefatı nedeniyle 27 Ekim Salı günü kulübümüzün kuruluşunun  50'nci yılı dolayısıyla vermeyi planladığımız yemeği erteledik. 30 Ekim Cuma günü  deplasmanda Anadolu Üsküdar ile karşılaşacağız. Oyuncularımızın psikolojik durumuna bağlı olarak Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bu maçın ertelenmesini  talep edebiliriz" diye konuştu.