İtalya'da müthiş bir iddia ortaya atıldı. Sezon başında Fenerbahçe'nin transfer etmek için yoğun uğraş verdiği Guarin'in ocak ayında İnter'den gönderileceği ve Kolombiyalı oyuncunun Fenerbahçe'ye gitmesinin yüksek ihtimal olduğu öğrenildi. Transfer döneminde ayrılması beklenen ancak göreve gelen Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini sayesinde takımda kalan Guarin'in geleceğinin yön değiştirdiği kaydedildi. Guarin'in oynadığı bölgede 31 milyon euro verilerek alınan Kondogbia'nın olmasının ve genç Hırvat Brozovic'in son zamanlardaki performansının, Kolombiyalı orta saha oyuncusunun geleceği ile ilgili önemli gelişmeleri de beraberinde getirdiği belirtildi. İtalyan basını, Fredy Guarin için en güçlü adayın Fenerbahçe olduğunu iddia etti.
 
INTER'DEN YILDA 3.2 MİLYON EURO KAZANIYOR
Orta sahadaki bu iki ismin de genç olması ve Inter'deki sözleşmesi 2017'de sona erecek olan Guarin'in 30'una merdiven dayamasının, Inter'in transfere yeşil ışık yakmasına sebep olduğu kaydedildi. Ayrıca, Inter'in bonuslarla birlikte yıllık 3.2 milyon euro kazanan Guarin'in sözleşme yükünden de kurtulmanın hesaplarını yaptığı çünkü Milano ekibinin bu tarz sözleşmeleri ancak kilit oyunculara ödemek istediğinin altı çizildi. Mancini'nin sezon başındaki fikrini değişitirmesiyle birlikte Guarin'in, Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılabileceği bildirildi. Guarin'in menajeri Marcelo Ferreyra, Ağustos ayında yaptığı peş peşe açıklamalarla ile Fenerbahçe'den teklif aldıklarını ancak bunu reddettiklerini söylemişti.
 
DOKUNULMAZ OYUNCU LİSTESİNDEN ÇIKTI
Inter yönetiminin Guarin'i "Dokunulmaz oyuncu" listesinden çıkardığı ve transferine onay verilebilecek isimler arasına yazdığı kaydedildi. Inter Teknik Direktörü Mancini'nin de, Guarin'in satışından gelecek para ile gelecek vaat eden oyunculara yatırım yapmaya söz verdiği vurgulandı. Guarin de Inter'den ayrılmaya sıcak bakıyor.
 
(Takvim)