14 Kasım'da olağanüstü genel kurula gidecek olan Mersin İdmanyurdu'nda yönetim krizinin çözülemediği bildirildi. Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar yaptıkları çağrıya kulak veren kimsenin olmadığını söyledi. Yaşadıkları mali problemler nedeniyle olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını hatırlatan Kahramanlı, "Günlerdir haykırıyoruz, çığlıklarımızı duyan olmadı. 'Gelin takıma sahip çıkın' dedik, kimse çıkmadı. 'Sahip çıkmıyorsanız destek olun biz devam edelim' dedik, destek veren de olmadı. Şurada genel kurula 4 gün kaldı, ama maalesef çağrımıza karşılık bulamadık. Bir duyarsızlık var, bir tepkisizlik var, bunu anlamış değilim" diye konuştu.


"BU İŞİ TEK BAŞIMA YAPAMAM"


8 yıldır bu şehrin takımına hizmet ettiğini kaydeden Kahramanlı, artık bu işi götürecek gücünün kalmadığını ifade ederek, "Süper Lig'de mücadele eden bir takımda yönetime girecek adam bulamıyoruz. Bu işin şakası yok, yarın çok geç olabilir. Geç kalmadan bu sorunu çözmek zorundayız. El birliği ile bu takımı yeniden ayağa kaldırmak zorundayız. Gelin destek verin. Sahipsiz bir takım olur mu? 8 senedir maddi manevi her şeyimi verdim. Ama artık benim gücüm kalmadı. Sağlığım da buna elvermiyor. Ben bu işi tek başıma yapmam" şeklinde konuştu.


"ADAY DEĞİLİM"


3 aydır futbolcuların maaşlarının ödenmediğini vurgulayan Kahramanlı, şöyle devam etti:


"Ben bugüne kadar verdiğim her sözü yerine getirdim. Futbolculara Gençlerbirliği maçı sonrası ödeme yapacağımızı söyledim. Ama para olmadığı için şu ana kadar ödeyemedik, Fenerbahçe maçı öncesi ödeme yapmamız gerekiyor. Yaklaşık 8-10 milyon liraya ihtiyacımız var. Bu parayı bulabilirsek bir ölçüde rahatlayacağız. Sözünü yerine getiremeyen bir başkan olmak istemiyorum. O nedenle 14 Kasım'daki genel kurulda aday değilim. Söylediğim sözün arkasındayım. Görevden kaçan, zor günde bırakıp giden bir insan değilim. Ama şunu tekrar vurgulamak istiyorum; ya gelin bu takıma sahip çıkın ya da destek olun biz devam edelim. Destek yoksa ben de yokum."