Rızvan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde daha önceki  karşılaşmalarda gereksiz yenilgiler aldıklarını ifade ederek, "Daha önceki  maçlarda bütünlüğü saha içerisine yansıtamadık, son iki haftadır da inanılmaz bir  şekilde bütünlük sağlıyoruz. Rehavete kapılarak aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz.  En büyük düşmanımız rehavet. Rehavete kapılmamamız lazım, bugünden itibaren işi  sıkı tutmalıyız. Önümüzde çok önemli Karşıyaka maçı var" diye konuştu. 
 
Rızvan, Giresunspor'un puan cetvelinde üst sıraları düşünmesi  gerektiğini belirterek, sezon sonunda mutlaka ilk 6'nın içerisinde yer  alacaklarına inandıklarını kaydetti. 
 
Defans oyuncusu Hüsamettin Tut ise iki haftadır çok zorlu bir maç  periyodundan geçtiklerini anlatarak, "Altınordu'yu ve Adana Demirspor'u geçtik. 6  haftadır kötü gidişat vardı, bu gidişatı bozmamız için belli bir mücadele  vermemiz gerekiyordu, bunu da verdik. Karşıyaka maçına hazırlanıyoruz, inşallah  aynı performansı göstererek, üzerine katarak bu maçı da geçeceğimize inanıyorum"  ifadelerini kullandı.